יעדים מומלצים ערים ומיקומים אזורים ומחוזות הזמינו עצמאית אטרקציות ופעילויות מידע והמלצות

מסלול טיול ברומניה

נפנה מערבה מבוקרשט לכיוון מחוז טרנסילבניה הקסום (ארץ האגדות בלב הרי הקרפטים) . בדרך נעבור בשדות פוריים המעובדים בידי אדם ללא מיכון עד עצם היום הזה. נחלוף ע"פ העיר פיטשטי - עיר תעשיית המכוניות, נבקר במנזר קורטא דה ארג'ש - היפה במנזרי רומניה והמשמש כמקום קבורתם של מלכי רומניה. נלגום ממי מעיין הנעורים שפרץ במקום ונשמע את סיפורי "מנולה הבנאי". נמשיך לקלימנשטי דרך עמק נהר האולט - המתפתל כנחש וחוצה את הרי הקרפטים. בדרך נבקר במנזר קוזיה שנבנה במאה ה-14 - תצפית נפלאה על העמק נוכל לעשות ממנזר קוזיה כמו כן, אם יתאפשר נבקר באתר הספא "קלימנשטי" ונתרשם ממעיינותיו.

הערות : חשוב לדעת שקורטה דה ארג'ש היא עיר ולא רק מנזר, אחת הערים העשירות ברומניה והייתה בירת רומניה הישנה [ואלאכיה] כמו תאומותיה "קמפולונג" ו "טרגובישטה" ומכאן חשיבותה ההיסטורית והפיכתה לאחד המקומות החושבים ביותר בכנסיה האורטודוקסית ולכן כאן נקברו חלק ממלכי רומניה, בשפה אחרת כאן נולדה בעצם רומניה.
המעניין במנזר, מפורסם וחשוב, שתית המים ממנו אמנם נחשבת קדושה, אך איכות המים בסימן שאלה.
האתר המרכזי בקלימנשט בנוי בתקופה הקומוניסטית ודי "מדכא" כדאי לשקול אחרי הביקור במעיינות המרפא אפשרויות לינה נעימות ונוחות יותר אליהם תזדקקו לנסוע מספר קילומטרים אך ממילא תעשו את אותה הדרך "מקלימנשט חזרה לכביש לטראנס פאגארש", מלון מומלץ ב : רמניקול וילצ'ה לחצו כאן  ומלון נוסף מומלץ ב קורטה דה ארג'ש לחצו כאן ניתן ורצוי לבצע ההזמנה הישר דרך הקישורים הללו מראש טרם הגעתכם, הליך ההזמנה פשוט וקל והמחיר אינו כולל עמלות תיווך או הזמנה!


יום 2  יום שני

יציאה מקלימנשטי לכיוון Curtea De Arges . לאחר מכן יציאה לכביש C7 Transfagaras , מצויידים בבגדים חמים, אל עבר מעבר ההרים הגבוה טרנסאגרשאן  - הרכסים  הגבוהים של הקרפטים המתנשאים לרום של  מעל 2500. במעבר ההרים הגבוה טרנסאגראשן, עובר הכביש הצר החוצה את הרי הקרפטים. נופי היער במעלה הדרך מדהימים ביופים ובגיוונם. עוברים ששה אזורי יער והעיניים בולעות את מראה העצים המזדקרים אל, עצירה באגם וידררו, מדהים ואל אגם BALEA  - אגם טבעי  הנמצא בגובה של מעל 2000 מ' ,נוף המזכיר משהו את הרי ההימאליה. נטייל באזור. הגעה לאזור סיביו, סיור בעיר סיביו עיר סקסונית יפיפיה סיור בכיכרות ובמדרחוב . לקראת ערב מגיעים לעיר הסקסונית הציורית סיגישוארה.

ההערות שלנו, הנסיעה מקורב דה ארג'ש לקלימנשט וחזרה היא בעצם חזרה על אותה דרך במספר רב של קילומטרים, דווקא אחרי קךימנשט הנוף מדהים יותר לכיוון סיביו " זו נסיעה בעמק האולט והנופים מרשימים יותר דווקא אחרי קלימנשט, החזרה על אותה הדרך פחות נראת לנו, מה שנכון שהנוף דרך אגם וידררו ומעבר הטרנס פארגארש מדהים, הכביש הזה הוא ביטוי למגלומניה של צ'אוססקו שרצה להראות שהרומנים מסוגלים להתגבר על בעיות טכניות גם בלי עזרת ברית המועצות, התוצאה מסלול נפלא לטיולים אך יש לדעת שהוא פתוח לא יותר מ חודשיים בשנה בקיץ בלבד ותמיד חשוב לברר קודם האם אפשר לעבור שם. מקומות לינה מומלצים בסיגישוארה : [
לכל המלונות בסיגישוארה לחצו כאן ] , המומלצים ביותר : מלון דירות סיגישוארה  מלון קאסה ואגנר  מלון casa vagner מצוי ממש בכיכר העיר העתיקה ומורגשת עד היום אווירת ימי הבינים.

 לינה באיזור סיגישוארה

 יום 3  יום שלישי

לאחר ארוחת הבוקר נטייל בעיר המקסימה - סיגישוארה - עיר מימי הביניים שבנייניה השתמרו מאז, זהו מקום הולדתו של וולאד צפש הידוע יותר בכינויו "דרקולה", נערוך סיור הכרות עם העיר. נראה את חומות העיר העתיקה ומגדל השעון המפורסם שנבנה בימי הביניים. נעבור בעיר קלוז' (אם יהייה זמן) , עיר המהווה מרכז תרבותי ותעשייתי חשוב עם השפעה הונגרית וגרמנית, השוכנת על גדות נהר הסומש החוצה את העיר. נבקר בכנסיה ונראה את בית התיאטרון הלאומי, ונבקר בגנים הבוטנים .בצהרי היום נצא מקלוז' בדרכנו צפונה אל באיה מארה ללינה.

לינה בבאיה מארה.

מלונות מומלצים בבאיה מארה : מלון אמבסאדור ממש במרכז העיר
לחצו כאן או מלון מלון בסט ווסטרן

יום 4 –  יום רביעי

לאחר ארוחת הבוקר ב-Baia-Mare נצא ליום נפלא בחבל מרמורש הנחשב לאחד היפים ביותר ברומניה. חבל ארץ זה שוכן בין יערות ורכסי הרים בו תעשיית העץ מהווה מקור פרנסה עיקרי לאוכלוסייה המקומית. האיזור עטוף יערות עבותים, עמקים ירוקים וגבעות חיטה. מחוז מאראמורש ייחודי באירופה בשמירת המסורת. התושבים עדיין לבושים כמו לפני 400 שנה ומשמרים את המנהגים העתיקים. נראה כנסיות בנויות עץ, אופייניות למחוז. דרך SIGHTU MARMARITI נמשיך לכפר ספאנטה, בו נמצא ``בית הקברות העליז`` שידוע בשם “Mery cemetery”  משם יציאה לדרך הררית יפה, נסיעה לא מהירה, הנהר לאורך הדרך, היערות והנוף עוצרי נשימה (בכביש 18 ) דרך סיגט מרמאצי, וישאו דה סוס ובורשה. נעבור דרך ``מעבר פריסלופ`` אחד מהמעברים הגבוהים ברומניה 1413 מ`. לעשות עצירה ולצאת החוצה ולהביט בנוף הנפלא.

נגיע לכביש וואטרה דורנאי -סוצאווה, נפנה שמאלה לכיוון קמפולונג ומשם נגיע ל -  Gura Humorului. 

הערות : לנו נראה "שתפסת מרובה לא תפסת" המסלול יהיה עמוס מאד ורב אטרקציות גם עם יעשה ביומיים, לא נראה לנו שניתן להתרדם ולתפוס את יופי המקום והאתרים שהצעת ביום אחד, אתם מדלגים על אתרים חשובים מאד כמו רכבת הקיטור ב וישאו דה סוס מפל הסוסים האדיר בבורשה ששווה ללכת אליו ברגל ובדרך למפל לראות את מכבסות העץ והבתים העתיקים והנוף המרשים, מסלול שכזה ניתן לבצע בשלוש שעות, אך אז לא תספיקו להגיע עד Gura Humorului באותו היום, את המסלול המתואר מומלץ לבצע ביומים.

לינה באיזור זה מומלץ  ביותר :
בסט וסטרן או הילדיס רזידנס או מלון רומנה

יום 5 יום חמישי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע  לאזור המנזרים כדי לראות את הכנסיות עם ציורי הקיר המפורסמים, אפשר להסתפק בשלושה או בשניים  (מולדוביציה, סוצוביציה וורונט) ששמורים במיוחד ומעניינים.

נסיעה למעברי ביקאז Cheile Bicazului, המקום נבחר כאחד המקומות היפים באירופה. נמשיך לפיאטרה ניאמת Piatra Neamnt - לאחר התארגנות בפנסיון /מלון נצא לסיור באגם ביקאז . בביקאז נמצא הסכר הכי גדול באירופה .סכר הביקאז נבנה בין השנים 1951-1960 בין שני הרים בגובה רב. בבניית הסכר השתתפו אלפי עובדים אשר רובם מצאו את מותם במקום. נבקר באגם לאקו רושו - האגם האדום, שנוצר עקב פעילות וולקנית בשנת 1837 וחזרה ללינה בפיאטרה ניאמת. 

לינה בפיאטרה ניאמת 

הערות : גם במקרה זה ישנה חזרה על אותו הדרך [לפחות 70 ק"מ] בקטע שבין העיר ביקאז לבין לאקו רושו, מומלץ יותר לישון בלקו רושו במקום מספר בתי מלון בכל הרמות, הנוף מרשים ביותר, שווה לשקול  לינה בלה קורשו מאשר לחזור עוד באותו היום עד Piatra Neamnt , אם עיר זו חשובה לכם במיוחד, עדיין מומלץ להכניס אותה במסלול לפני ההגעה ללאקו רוש ומלאקו רושו להמשיך דרך גאורגן לברשוב, בדרך כדאי לשקול ביקור באגם ספנטה אנא שהינו אגם בלוע הר געש במסלול הניסעה שלכם באיזור טושנד, שיהיה טיול נעים.

לינה בפיאטרה ניאמת : מלון סנטראל המלון במיקום נגיש וטוב מאד, קרוב למרכז העיר העתיקה ובית הכנסת היהודי המפורסם, גם למלון זה כמו רוב המלונות האחרים בעמוד זה רצוי לבצע הזמנה מראש באינטרנט.

המשך אפשרי, טיול כוכב בברשוב, טיול כוכב בבוקרשט, וחזרה לישראל.
ראו גם טיול ביוון