יעדים מומלצים ערים ומיקומים אזורים ומחוזות הזמינו עצמאית אטרקציות ופעילויות מידע והמלצות

טרנס פאגראש transfagarasan

ההרים הגבוהים ביותר ברומניה הרי הפאגרש, ובהם הפסגה "מולדוביאנו" 2544 מטר מעל פני הים לא עצרו את המגלומניה של צאוצאסקו שליט רומניה בשנות השבעים של המאה הקודמת, וכאן נבנה במשך כ5 שנים כביש בנוף פראי ומרהיב, החוצה את הרכס, בגבהים מעל 2000 מטר וחולף בשיא גובהו ליד אגם קרחוני "בלאאה", מקום מרתק לבלות לילה במלון על שפת האגם, הכביש עצמו שאליו אפשר להגיע רק ברכב פרטי, מומלץ לכל נהג הרואה עצמו כנהג מיומן, כדאי לנסוע במירה בזהירות הכביש מאד מפותל והנוף אדיר ועשוי להסיט את תשומת הלב בקלות.
 
עזי הרים, איילים, ארנבות בר ועופות דורסים, ניתנים לראיה באזור, את הדובים כאן ראה צוות רומניה כבר ב1993 ,מתוך הרכבל העולה לאגם הקרחוני ממלון קאסקאדה, דובה וגור דובים לא ממש התרשמו מהנוסעים העוברים מעליהם, אנחנו התרגשנו לראות פעם ראשונה דובים בטבע.
 
מדרום מגיעים לכאן דרך" קורטא דל ארגש"הכביש עובר ליד המנזר המפורסם(ראו קורטא דל ארגש במסלולים ברומניה באתר)עולה דרך כפרים לאגם הסכר וידרארו l. vidraruעל הסכר מומלץ לעצור ולצפות בנוף המרשים, מומלץ לעלות במדרגות לנקודת התצפית המרשימה ובה גם אנדרטה בסגנון קומוניסטי אופייני," לגיבורים שבנו את הסכר" אנשי חברת החשמל הרומנית, בנית הסכר גם היא התרסה של צאוצאסקו כלפי ברית המועצות בנוסח "גם אנחנו יודעים לבנות כמוכם" ,סכרים הוקמו בתכנון רוסי שנים קודם. אפשר גם לשוט בספינה באגם. הכביש מקיף את האגם (עשרות קמ) ומטפס מקצהו לגבהים לאורך מפלי מים אחדים, לעיתים אפשר לראות מטפסי הרים המנסים להתמודד גם עם המפל. קרוב לנקודת השיא עובר הכביש במנהרה כ800 מטר ויצא ליד אגם balea . מצפון מגיעים לכאן מכביש ברשוב סיביו(כביש מספר 1 )דרך כפרים מגיעים למלון קאסקאדה, מכאן יוצא גם רכבל העולה לביליאה ,וכן שבילים מסומנים לפסגות שונות לאורך שורת מפלים של מאות מטרים חלק מהמפלים נצפים גם מהכביש המתפתל. הדרך עולה בתלילות לאורך מפלים אחרים עד לאגם. הכביש פתוח למעבר בחודשים יוני עד תחילת אוקטובר, שלטים בכניסות לכביש מודיעים עד היכן אפשר להגיע. האזור מפורסם כאזור טרקים , בעונה אפשר לפגוש כאן אנשים מארצות שונות, יציאה למסע רגלי דורשת תאום עם שרותי החילוץ salva monte. לינה באזור ליד האגם אם יש מקום, וכן בקורטא דל ארגש מדרום או בסיביו מצפון.