יעדים מומלצים ערים ומיקומים אזורים ומחוזות הזמינו עצמאית אטרקציות ופעילויות מידע והמלצות

טיול שורשים ברומניה, שאלות ותשובות

הנחיות לטיול שורשים ברומניה.

יותר ויותר אנשים פונים אלינו בשאלות כיצד לארגן טיול שורשים. רומניה ארץ גדולה ומגוונת, בדרך כלל היהודים חיובאזורים שאינם קרובים לבוקרשט, הכבישים ברומניה לרוב אינם ברמה שאנחנו מכירים בארצות אירופה האחרות. על כן חשוב לתכנן היטב את הטיול בהתאם לזמן שעומד לרשותכם.
מהנסיון המתצבר שלנו הבנו שבטיולי שורשים לכל משפחה ומשפחה ישנם המקומות והדגשים היחודיים שלה, לעיתים בתי קברות הדורשים קשר עם הקהילה היהודית במקום, לעיתים כפרים נידחים שקשה לאתר או קשה להגיע, כמו כן כל משפחה יוצאת בהרכב שונה מבחינה מספרית וגילאית. לרוב מצורפים הורים מבוגרים וזה מוסיף רובד רגשי וקשיים פיזיים. כדי להקל יש לשקול טיסות פנימיות, כדאי ורצוי להזמין מראש מקומות לינה ושרותי קרקע לחסוך זמן וטירחה ועוד המלצה לגבי מבוגרים:רצוי להצתייד בהסטוריה רפואית, תוצאות בדיקות, רשימת תרופות, מלאי תרופות לכל תקופת הנסיעה ואם משתמשים במכשירים כגון:מדידת סוכר - ומדידת לחץ - דם לקחת אותם לשעת חרום.

לייעוץ ועזרה בנושא טיולים ברומניה, טיולי שורשים, טיולי ג'יפים ועוד, חייגו :
0544-980544

פגישה עם היועץ איציק זמיר בביתו בערד בלבד 500 ש"ח.
ייעוץ טלפוני עם היועץ איציק זמיר, 300 ש"ח.

או צרו קשר במייל :
[email protected]


נובמבר 2010
אנחנו 2 זוגות בסביבות גיל 55-65 רוצים  לעשות טיול שורשים ב-IASI וביקור בקבר אחים בפודי לואיה (אני מקווה שכך כותבים את שם המקום)   קבר אחים מתקופת מלחמת העולם השנייה.
כמובן נרצה גם לטייל ברומניה עם אפשר במיניבוס עם נהג. אבקש עזרתך לבניית סוג כזה של טיול. את הדרך מבוקרשט לייאש חשבנו לעשות בטיסה פנימית.

שלום מרים, וכל הנוספים. נשמח לעזור לכם לתכנן טיול ברומניה. הרעיון  הטוב לטוס ליאש מאפשר זמן לטיול במולדובה, בוקובינה, ואף במאראמורש.אבל איננו יודעים את סדרי העדיפות שלכם.
ככלל איננו ממליצים בדרך כלל על נסיעה אם נהג רומני, יקר מאד, הרמה נמוכה בדרך כלל, ולעיתים המנטאליות יוצרת אי הבנות מיותרות, מוטב להתכונן נכון בבית, להיות אדון לעצמך..השילוט ברומניה טוב למדי, אם תרצו תכנן מפורט, נשמח לקבוע זמן ומקום.

נובמבר 2010
שלום, שמי רבקה ואני מבקשת לעשות טיול שורשים לרומניה למקום שבו נולד אבא שלי - gimesh palanca. 
הבעיה היא שאני לא יודעת איפה זה ואין לי מושג איפה לחפש את המקום. ניסיתי בגוגל earth אבל לא מצאתי.
על פי בת דודתי העיירה הקטנה נמצאת ליד gura humorului בבקובינה.
ממישהו אחר שמעתי שזה במולדובה.
ראשית לכל אני מבקשת לדעת איפה זה נמצא ואיך מגיעים לשם.
אני רוצה שזו תהיה נקודת ההתחלה של הטיול כיוון שבהמשך אני רוצה להגיע לדורוחוי (מקום הולדתה של אמי) אולי דרך בוטושאן.
אודה על תשובתכם, רבקה אב-אור שטיינברג.

רבקה שלום, המקום  שאת מחפשת נמצא במחוז בקאו בכביש מאונשט ONESTI למירקוראה -צוק. כביש מס  12A הכביש הזה די מרוחק מדרך ראשית ואין לי ידיעה איך מגיעים בתחבורה ציבורית, אך אמורה להיות לשם רכבת .מאונשט נוסעים דרך טרגו אוקנה,דרמנשט קומנשט,בערך כ 60 קמ.
משם לדורוחוי  דרך בקאו, טרגו פורמוס בוטושן, או בדרך טובה יותר(כביש טוב יותר) דרך סוצאבה ,בערך כ250 קמ. אם דרוש לך מסלול מתוכנן, הדורש יעוץ משמעותי יותר, ראי את תנאי היעוץ שלנו באתר. מקוה שעזרתי במשהוא, איציק צוות רומניה..
 

ספטמבר 2010
שלום רב
 
אני מתכנן נסיעה לסיגט לקיום הבטחה שנתתי לאבי ז"ל לפני מותו,לעלות לקברי אבותיו בכוונתי לשכור רכב בבוקרשט ומשם לנסוע לסיגט,בדרך הקצרה והנוחה ביותר,לא מדובר על טיול ארוך אלא על נסיעה לסיגט נטו,כמובן אם אפשר לשלב אתרים בדרך-מה טוב,  מכיוון שאני לבד ללא זוגתי אני מעונין לקצר וגם בגלל אילוצי עבודה. האם תוכלו להמליץ על מסלול,וכמו כן על מקום או מקומות  לינה בדרך וגם בסיגט עצמה, והאם זה בכלל אפשרי לעשות את הנסיעה הלוך ושוב מבוקרשט לסיגט בשלושה ימים? אודה לכם מאוד על עזרתכם,כל המלצה תתקבל בברכה, אלי.

אלי שלום.
 
נסיעה ברכב לסיגט מבוקרשט היא משימה קשה, ב3 ימים(ואם יש לך 3 ימים מלאים)מדובר במעל 700 קמ, בחלק מהדרכים ברומניה המהירות האפשרית עד 40 קמ בשעה (בורות בכביש, בעלי חיים על הכביש, ועבודות העשיות לשבש מסלול, שאין לדעת עליהן מראש, הלוך חזור כ1500 קמ ברומניה, מימילא לא תבקר בשום אתר.
 
האופציה הטובה נראית לי טיסה מבוקרשט לבאיה מארה, הנמצאת כ50  קמ מסיגט, ומשם לנסוע במונית. או לחלופין לשכור  רכב לסיגט.
תאורטית אפשר גם ברכבת, לא פחות מ12 שעות בכל כיוון.
בענין מלונות ראה באתר שלנו , וחסוך עמלות, השתדלנו להמליץ על מלונות ראויים, עד עכשיו לא שמענו על תלונות,אבל ברומניה עדין יש הפתעות.
אם תבחר בטיסה. כדאי לתאם עם טארום www.tarom.ro/en מקווה שהועלתי, איציק צוות רומניה.

איציק,  תודה רבה הערותיך הועילו מאוד,כנראה שזה מה שאעשה, אלי

ספטמבר 2010
שלום, תודה על האתר הנפלא שלכם, שמי גיל ואני עושה בעוד שבועיים טיול שורשים עם אבא שלי ל-רונה דה סוס מצורף קובץ של המסלול המתוכנן
הייתי שמח לשמוע על נקודות עניין שסמוכים למסלול אני לוקח בחשבון את כביש C7 מקווה לשמוע ממכם, שוב תודה גיל.

גיל  שלום
 
כמה הערות מהצצה ראשונית במכתבך.
 
חסרים פרטים  חשובים כדי לתת לך תשובה הגיונית, לכמה ימים הטיול מתוכנן? מהו גילך, ויותר חשוב גילו של אביך,
לרונה דה סוס מבוקרשט בדרך הקצרה ביותר, וזו לא הדרך שבחרת כ800 קמ כוון אחד, בדרך שאתה בחרת לפחות 1000 קמ, והמהירות האפשרית בחלק מהדרך לא יותר מ40 קמ לשעה, לא הבנתי באיזה כביש אתה מתכוון, במסלול שלך קיים כביש C 17   האם איליו התכוונת?
המסלול ממש חוצה בכבישים צדדים את האוטונומיה ההונגרית(  מברשוב דרך אודוכויו סכויססק לביסטריצה, והרומנים מתיחסים בחשדנות עויונות רבה להונגרים (הסקויים ) המקומיים, דבר המתבטא בדרכים, חלק המדרכים המסלול שלך הם דרכי עפר.  
עניין בדרך לא חסר, ראשית זו דרך יפיפיה, אבל כדאי להתעניין ולמוד קצת רקע, הדרך שלך בחלקה הגדול אינה במסלולי הטיולים המקובלים.
גם מקומות הלינה בדרך, לא ברורים, אין קושי ללון בברשוב , בבסטריצה , בטרגו מורש, וכמעט בכל מקום במאראמורש, אבל במסלול שבחרת יש קטעים רבים ללא תנאי מגורים סבירים.
 
אם תרצה עזרה  לאחר מכתבי אשמח לעזור. איציק, צוות רומניה.  טלפון ברומניה 040244227297  או  040744101549 אם יש צורך דחוף,
אנחנו כאן ברומניה עד ה7 לאוקטובר. מקווה שעזרתי לתכנן יותר ראלי .

המשך שאלה : היי איציק
 
תודה על המענה המהיר אני בן 32 ואבי 59 הטיול שלנו לרונה דה סוס מתוכנן לארבעה ימים, את מסלול הנסיעה הוצאתי כפי שאתה רואה אקראית מגוגל מפות אני מתכנן הגעה לבוקרשט ב 7 לאוקטובר משם ישר לבראשוב ללינה, בוקר למחרת טירת ברן ומשם לפי המלצת האתר שלך לכביש C7
משם עד לרונה דה סוס. לינה באזור סיגט (מכיר משהו?) בוקר למחרת מוקדש לכפר שבו הוא נולד ואז חזרה לבוקרשט זה בגדול המסלול טרם סגרתי על מלונות כך שהכל פתוח אשמח מאוד להמלצות.

תשובה המשך : גיל  שלום. 4 ימים הם זמן קצר לנסיעה ברכב, מבוקרשט למארמורש וחזרה וגם להספיק לראות משהוא. מכל מקום הדרך הקצרה ביותר :פלויישט ,ברשוב, סיביו, סאבש, קלוז , דז" באיה מרה, סיגט. מהירה יותר( אולי, ברומניה יש הרבה אולי?) בוקרשט פיטשטף רמניקול וילצה סיביו, מסיביו כמו במסלול הראשון.
 
אינני נכנס לתוכניות הביקור שלך, טוב לדעת שקסטל בראן הוא המקום הממוסחר ביותר ברומניה, וודאי שאיננו  המרשים במצודות, מצודה משופצת מרשימה יותר (לדעתי כמובן) ברשנוב, וגם קרוב יותר לברשוב, בהנחה שתיסע משם.
 
אם אינך רוצה לנהוג כל הימים מאות קמ ביום אולי תשקול טיסב מבוקרשט לבייה מארה, ומשם תשכור רכב או מונית, בדוק באתר של טארום.  WWW.TAROM.RO   יכול להיות שגם יצא זול יותר, וישאיר זמן לביקור באזור המרתק של מארמורש. באשרללינה , אנחנו משתדלים לעבוד עם מלונות אמינים ואלו מופיעים באתר, עד עכשיו לא שמענו על פאשלות של ממש. בדף הבית אפשר להבנס ולבדוק. מקווה שהועלתי במשהוא.
 
איציק צוות רומניה.

תשובה : היי איציק, המון תודה על עזרתך, ממש מעריך את זה, יישר כוח, בברכה גיל.

שימו לב, הזמנת מלון מראש ברומניה זולה בעד 75% פחות מהמחירים בפועל ברומניה!
לחצו כאן להזמנת מלון ברומניה ללא עמלות תיווך או עמלות הזמנה.

תוכלו לפנות לקבלת ייעוץ מומחה רומניה שלנו, עזרה בבניית מסלול, המלצות, אזהרות ודרכים רבות לחסוך בעלויות, מתאים למטיילים עצמאיים, מארגני קבוצות, סוכני נסיעות ואנשי עסקים צרו איתנו קשר : [email protected]  ראו גם מידע נוסף


 

 תגיות

 : טיול שורשים רומניה romania  roots trip