יעדים מומלצים ערים ומיקומים אזורים ומחוזות הזמינו עצמאית אטרקציות ופעילויות מידע והמלצות

דייג ברומניה

אתרי הדיג הרשמיים, כגון הדלתא של הדנובה, אגמים במישור ובגבעות, אינם רבים, ורק בדלתא יש פיקוח ממשי, שיעלותו כנראה נמוכה, הדגים מתמעטים לפי הידוע, אך תייר הרוצה לדוג במקומות שכאלה, כדאי מאד שיצטייד ברשיון , או לחילופין יצא עם מקומי, דיג או מדריך המכיר את הנוהלים, וגם את החוקים הבלתי כתובים, אך מה שציינתי הוא היוצא מן הכלל, ברומניה אלפי מקומות בטבע, שבהם יש דגים ואין בעל כית כל שהוא, לא שאין חוק דייג אלא שאין פיקוח ממשי, ואין גם אפשרות לשאול או לקבל מידע כל שהוא. 
 
אני שמסמובב כאן שנים רבות נוהג בשיטה של להצטרף לחבורה מקומית של דייגים, להתידד, והרומנים בטבע בדרך כלל ישמחו לשתף פעולה לעזור להדריך, ולהתגאות במה שתפסו (משותף כנראה לדייגים בכל העולם, תמיד בתוספת ההערה שאתמול שלשום היה הרבה יותר מוצלח...והים זה לא היום אחי טוב... אבל דגים יש בכל מקום כמעט, למי שבא מישראל שדגים יש בעיקר בסופרמרקט, זו חוויה של ממש).
 
למי שיש רכב שטח, והוא מספיק סקרן לחפש מסלולים חדשים( ראו הצעות באתר למסלולים שכאלה) ויש לו חכה פשוטה (מקל בשפת הדיגים) וגם למי שאין ציוד, יש סכוי טוב למצוא מקום דיג, בדרך כלל ימצא בין הדייגים מי שישאיל חכה, וגם ימליץ, ויתן מהפתיון שלו בלב פתוח, שעות רבות של בילוי שכזה , הנגמר בסוף היום בפרידה ידידותית ובלגימת בירה משותפת.
ברומניה מעל 2000 אגמים שיש להם שם, ועוד שטחי ביצה, מאגרי מים לאורל הנחלים, אגמי סכר, נחלים עם מים זכים בהר, המתאימים לדייג "פורלים,
מסוגים שונים, אלא שדיג פורלים דורש מומחיות וציוד מיוחד.
 
אנשי השלטון הקודם בעיקר הם אלו שהשתלטו על מקומות גידול דגים, לאחר "מהפכת"1989  ואכן יש כריכות ואגמים רבים בעיקר לאורך הכבישים הראשיים, אך גם במקומות יותר רחוקים אליהם יש שילוט, בהם כניסה מסודרת ודיג בתשלום, בחלק ניכר מהמקומות הדייגים מתלוננים שהדיג מועט, ומדובר לעיתים בסוג של הונאה חלקית, אך לא בכל המקרים, מקובל שתמורת תשלוםב סביבות 10 אירו ליום תוכל לקחת איתך עד 5 קילו דגים, מותר לדוג בחכות בלבד, עד 4 חכות לאדם.
 
הדגים הנתפסים באגמי המישור והגבעות, הם מיני קרפיון, בעיקר קרפיון עשב, דג טעים שאינו דומה לקרפיונים המפוטמים המגודלים בברכות הדגים אצלנו,מיני קרס, זאב המים הנקרא כאן "שטיוקה" ומינישפמנון, היכולים להגיע כאן לעשרות קילוגרמים. מעודנים יותר וקשים יותר לתפיסה הדגים הטורפים המהירים, מכובד לתפוס דג טורף טעים מאד שלא הצלחתי לברר את שמו בעברית ונקרא כאן "שלאוו" בדלתא של הדנובה כ150 מיני דגים, ביניהם דג החדקן המגיע למאות קילו לדג. וגם שפמנונים שכשהם נתפסים בחכה, לא ברור מי הוא הדייג.
 
אני אישית אוהב את המקומות הנידחים בטבע עם או בלי אנשים אחרים, דיג שאינו תחרותי, וכמות הדגים פחות חשובה, אך כל דייג יכול למצוא כאן את מבוקשו, כולל דייג ספורטיבי ותחרויות דייג רבות. ערוצי הטלוויזיה מלאים בסרטים על דייג, בסרטים גם הרומנים מחזירים את הדגים למים, כמי שקצת מכיר רומנים אני בספק רב.
 
אופציות רבות לנופש פעיל בארץ זו. תוכלו לפנות לקבלת ייעוץ מומחה רומניה שלנו, עזרה בבניית מסלול, המלצות, אזהרות ודרכים רבות לחסוך בעלויות, מתאים למטיילים עצמאיים, מארגני קבוצות, סוכני נסיעות ואנשי עסקים צרו איתנו קשר :
[email protected] 

לפניות בנושא טיולי דייג ברומניה :