יעדים מומלצים ערים ומיקומים אזורים ומחוזות הזמינו עצמאית אטרקציות ופעילויות מידע והמלצות

בוקרשטלמלונות בבוקרשט  
לחצו כאן  |  טיסה לבוקרשט לחצו כאן   |  רכב בבוקרשט  לחצו כאן

בוקרשט היא עיר גדולה ואחת הערים הגדולות באירופה, מלבד היותה העיר הגדולה והאטרקטיבית ברומניה היא גם יעד ההגעה הראשי של רומניה, שדה התעופה שעד לא מזמן נקרא אוטופני, והיום כבר נקרא Henri Coanda International Airport ממוקם כ 10 ק"מ מחוץ למרכז העיר בוקרשט לכיוון צפון, אם הסתבכתם בתוך בוקרשט, חפשו את השלטים המובילים לפלויישט, הם יובילו אתכם גם לשדה התעופה, הערת עורך אתר רומניה הישראלי, חבל וגם מאד מבלבל שכל סוכני הנסיעות וחברות התעופה בישראל עדיין משתמשות בשם נמל התעופה הישן אוטופן, כל רומני יודע שלנמל התעופה קוראים הנרי קואנדה ולא אוטופן, כדאי שתזכרו עובדה זו!

לבוקרשט מגיעים ישראלים רבים המחפשים קזינו ושרותים נוספים שניתן למצוא בקלות בבוקרשט, אך מלבד אלה בוקרשט מלאה במבנים מרשימים, פארקים ירוקים ותוססים, מסעדות מעולות, אגמים, נהרות, שווקים והרבה היסטוריה ותרבות, מרכז העיר ומרכז העניינים הם באיזור בית הפרלמנט הענק ושדרת וכיכר אונירי, בהם תמצאו את בוקרשט ההומה והמודרנית, גם רוב בתי המלון מצויים באיזור זה, אוטובוסים מנמל התעופה והרכבת התחתית מגיעים לאיזור זה והופכים אותו לקל להגעה והתמצאות. המלצתנו חפשו מלון באיזור זה. לפניכם מספר מלונות מומלצים וקישור ישיר להזמנת מלון בבוקרשט ללא עמלות הזמנה והישר מספק ההזמנות הגדול בעולם לחצו כאן


View Larger Map  מפת העיר בוקרשט

על בוקרשט ומסלולי טיול בעיר

בירת רומניה בוקרשט מונה   2000000   תושבים  במטרופולין.
בוקרשט רבתי עם ערי הלויין  הצמודות ועם אתרי הנופש בין 3  ל 4  מיליון.
בוקרשט היא עיר הבירה העשירית הגודלה מבין ערי אירופה.
והיא המטרופולין השלישי בגודלו באירופה אחרי איסנטבול ואתונה.

המרכז הרוחני והתרבותי  של הארץ, וגם המרכז הכלכלי, בוקרשט  אינה עיר עתיקה, והפכה לבירת המדינה "רק" בשנת  1459  בתקופת  מלכותו   של נסיך וולאכיה  ולאד  צפש  ,שעליו  מבוסס  המותג  התיירותי  הנקרה  "דרקולה".
בוקרשט נמצאת במישורים הגדולים,  מוקפת בנחלים  היוצרים  סביבה אגמים  גדולים, המנוצלים לנופש  לדייג ולספורט, סביב האגם  "סנגוב" נבנים עיקר בתי היוקרה  של עשירי המדינה, ותושבי חוץ  רבים, השפעות סגנון הבניה הצרפתי ניכרות מאוד, והיא אכן נקראת "פריז של המזרח". השלטון הקומוניסטי, והתפיסה האסטטית והכלכלית חברתית שלו כיערו מאד את חזות העיר, ובנוסף רעידת האדמה הקשה בשנת 1977 החריבה מבנים רבים, התוצאה היא שבמבט ראשון קשה להבחין ביופי הרב שעדיין  קיים, ורק לאחר שהיה יותר ממושכת נגלות גם נפלאותיה של העיר, והן קיימות!

בוקרשט  היא גם המרכז השלטוני  של רומניה. הנשיא מתגורר בה (בארמון המלך לשעבר ב"קוטרוצ"ן "). הממשלה  יושבת בה ( בכיכר ויקטוריה). הסינאט והפרלמנט  בבנין  המפואר- דמוני  שבנה הרודן  "צאוצסקו". שבו אלפי חדרים ואולמות, ש"אכל"  את רומניה .  גם  הכנסיה הרומנית השולחת ידיה היטב במנעמי השלטון  פועלת במידה מרובה מעיר הבירה.

 

זוהי עיר אוניברסיטאית  ומוסדות  מחקר. יש בה תיאטראות  רבים,  אופרה ואופרטה ברמה בין לאומית  , שתי תזמורות פילהרמונית זו על שם "זורז-אנסקו" המלחין הנערץ, וזו של הרדיו והטלויזיה וכן נמצאות בעיר גלריות אמנות רבות. בבוקרשט  מוזאונים  רבים  ביניהם מוזאון הכפר המפורסם הנחשב לבין הטובים בסוגו בעולם, מוזאון להיסטוריה  , לטבע ,לאמנות רומנית ולאמנות בין לאומית ועוד רבים עליהם נדווח ביתר פרוט  כאשר נכתוב על היכן לבקר בעיר. בעיר בתי מלון רבים  מכל הרמות. מסעדות גם הן מכל הרמות, מועדונים מסוגים  מגוונים. העיר פעילה ותוססת ואפשר למצוא בה היכן לבלות עד השעות הקטנות של הלילה, כל השנה, לחובבי הספורט בבוקרשט  3 קבוצות כדורגל המפורסמת כנראה  "סטיאווה בוקרשט" מצמרת הכדורגל  הרומני. התחבורה  באוטובוסים  בחשמליות  בטראם, כן קיימת  רכבת תחתית "מטרו " ובה 4 קווים  מהירים ויעילים. התחבורה  בשאר כלי התחבורה  קשה ביותר, העיר פקוקה ברב שעות היום, אבל שעובדה זו לא תבהיל אתכם מבוקרשט, היא ללא ספק שווה את המאמץ והצפיפות!

 

יום טיול רגלי במרכז העיר / יום ראשון

 נקודת המוצא כיכר המהפכה "פיאצה רבולוציה" כדאי להתחיל את הביקור מול "האתנאום" בית התזמורת הפילהרמונית ע "ש " אנסקו" המלחין הרומני המוערך מאד כאן. זהו בנין בסגנון נאו- קלאסי שנבנה  ב1888 ונחשב   לאחד המבנים היפים במדינה. בחזית בין העמודים מופיעות דמויות של גדולי האומה עוד מהתקופות ההיסטוריות ועד המאות האחרונות, בחזית הבניין גן  מטופח. מאד כדאי לנסות להיכנס לבניין, כשעומדים מולו יש לגשת לפינה הימנית אל המשרד הראשי ולנסות לקבל אישור(כרוך בתשלום לעיתים). האולם מרכזי  מרשים ובו פרסקו ענקי המתאר את ההיסטוריה של העם הרומני. כל המבנה מאד מעוצב ומרשים. לאחר ביקור במקום, אפשר לחצות את הכיכר לארמון מלוכה ,הראשון" פלאטול ראגל" המבנה בעל 3 חלקים המשמשים כולם מוזאונים לאמנות, הן לאמנות רומנית הן לאמנות אירופית והן לאמנות של שאר העולם. אפשר לבלות בהם משעה שעתיים ועד יום שלם ויותר העושר רב, בחזית הבינינים גן פסלים. ביציאה מהמוזיאון ובהסתכלות מזרחה, מספר מבנים מרשימים בהם הספריה של האוניברסיטה, מאחוריה מבנה משונה חלקו בסגנון של בוקרשט הישנה וחלקו העליון מבנה זכוכית כאן היה הארכיון של "הסיקיוריטטה" הידוע לשמצה, בכיכר הזו התנהלה ההפיכה נגד הרודן צ"אוצסקו".

מעבר לרחוב החוצה את הכיכר ניצב בניין מרובע לבן, בסגנון קומוניסטי, שהיה עד לפני שנים מועטות "הסינט" הרומני, כאן על המרפסת הפונה לכיכר עמדו ההמונים והעזו בפעם הראשונה לצאת מול הרודן ולקרוא לו ללכת. מכאן כדאי לפנות ימינה, אל מאחורי המוזיאון, אך עוד בדרך כדאי להיכנס אל כנסיה עתיקה מן המאה ה15 מהכנסיות הראשונות של בוקרשט, לראות את הפרסקו בכניסה ואת האוירה האפלולית והמיסטית בפנים. בהמשך נמצאים ליד "סאלה  פאלטולואי" אולם הקונגרסים והקונצרטים הגדול ביותר ברומניה, מבנה מרשים, שווה להקיף את הבניין, ולצפות בשומרים הניצבים על משמרתם יום ולילה, סביב בנין הארמון בגב האולם. מכאן כדי להמשיך ולרדת אל  גן העיריה  "צישמיג"יאו" שפרושו בטורקית המעיין או המזרקה, כאן היתה ביצה שעליה נבנתה בוקרשט העתיקה, גן מרשים עם עצים עתיקים, וגם אגמון סירות להשכרה, וכמה מסעדות ברמות שונות, מקום בילוי מקובל הן על פנסיונרים והן על סטודנטים המתנים אהבים על ספסלי הגן. כאן  מול האגמון במסעדה הנושקת למים, מקום טוב לכוס קפה, וגם לארוחה, אופציה מלהיבה יותר לארוחה הוא להגיע לבית עירית בוקרשט העיריה הראשית( העיר מחולקת לרובעים לכל רובע עיריה משלו) ומשם לעלות ברח" אליזבטה עד  ל"יד לבנים" של בוקרשט "צרקול  מיליטר נציונאל"בהצתלבות של (ר"ח ) קאלה ויקטוריה עם רח' המלכה אליזבטה. המסעדה כאן עם מרפסת גדולה הצופה אל הרחוב הראשי יפה ביותר, אך גם יקרה יותר יחסית לאחרות, כל המי ומי מבלים כאן.

בנוסף למסעדה בבנין עצמו וסביבו גלריות רבות ,ובהמשך הרחוב תאטראות, בתי מלון, חנות המוסיקה הגדולה ברומניה, חנות הספרים האיכותית "הומניטס" ומספר בתי מלון גדולים.
מקום לצהרים ומנוחת צהרים, אחר הצהרים מוצע לבקר ברובע "ליפסקאן" כאן נמצאים מגוון רב של מבנים ממוסדות הבנקאיים החשובים במדינה "בנק רומניה" במבנה מפואר ובנקים אחרים גם הם בארמונות העבר, ועד סמטאות צרות ובהם בתי אומנויות. בתי קפה קטנים, חנויות לכל נושא העולה בדעתכם ועוד, כבר שנים שהרובע בשיפוצים, אך כדאי להסתובב, ישנן הפתעות בכל פינה, רובע זה היה מרכז בילוי ותרבות בטרם השלטון הקומוניסטי עלה, ופגם קשה בפעילותו. ברובע גם המוזיאון להיסטוריה , מסעדת  "קארול קו ברה"  המפורסמת ולבילוי ערב עם מוסיקה רומנית ריקודים והופעות (גם לתיירים, אך גם למקומיים, מסעדת" טארסה דומניי"{ יש לברר את שעות ההופעה). בחלק הדרומי  נמצא "חאן מנוק" אכסניה בסגנון טורקי המשמשת כמלון, ובה מסעדה עממית מעוצבת (יחסית זולה)  יקבים עתיקים מקום למנוחה בשעות אחה"צ. לאחר שיטוט ברובע. חאן מנוק גובל בפיאצה אונירי. מרכז הרכבת התחתית של בוקרשט, בתי כלבו מסעדות מזרקות מפוארות, עוד אופציה לסיים בבלוי ערב את היום הראשון של הטיול.

 

יום שני בעיר בוקרשט
נתחיל את היום בבנין האבסורדי שבנה "צאוצאסקו"  הנקרא רשמית ארמון הפרלמנט"  פאלאטול - פרלמנטולואי" הבניין  השני בגודלו בעולם, אלפי אולמות וחדרים, חלקם מפוארים ביותר וחלקם לא הושלמו, התופס עם הגן סביבו מקום השווה בגודלו לרובע שלם. במשך שנים הושקע כל הכסף של תקציב המדינה בבניין "הפאר"? הזה, כאשר העם הרומני ברובו חי ממש ברעב ובתנאי קיום בלתי אנושיים. הביקור מודרך בשפות שונות (לא בעברית)  שיאו לדעתי כאשר עומדים במרפסת הגדולה שהייתה מיועדת לנאומים של הרודן בכיכר ממול מקום לכל תושבי המדינה. כאן אפשר להבין את גודל המגאלומניה של השליט המטורף הזה. הביקור נמשך כשעתיים, מכאן כדאי ללכת רגלית דרך השדרה "בולוורד אונירי" בין בתי דירות ובתי משרדים ברובע מפואר,בשדרה שמרכזה מזרקות לאורך של יותר מק"מ. בסוף השדרה "פיאצה אונירי" שכבר היו בה אתמול. מקום טוב למסעדה ומנוחת צהרים, הכיכר גדולה מאד מעוצבת ושווה שיטוט. אופציה נוספת היא להמשיך (כיוון כללי צפון מזרח) לרח "מושילור" רחוב בו גרו לפני מלחמת העולם בעיקר יהודים אל בית הכנסת "קוראל" בית הכנסת הראשי של הבירה הבנוי בסגנון מזרחי, הבניין שופץ לאחר רעידת האדמה הגדולה בשנת 1977. בחזית הבניין אנדרטה לנספים בשואה. את ארוחת הצהרים במקרה זה אפשר לעשות בבולוורד בראטנו  או בכיכר האוניברסיטה .שם אפשר יהיה לעלות לאוטובוס לכיוון צפון בוקרשט ,לתוכנית אחר הצהרים. אפשר לנסוע בקו הנוסע לשדה התעופה, קו הפועל בתדירות רבה כל  כמה דקות (קו 783 ).  הנסיעה ברחוב "מגרו" רח' העסקים המרכזי בבוקרשט, עובר ב"פיאצה רומנה" בא אנדרטה לנופלים בהפיכה האחרונה, אחר כך ב"פיאצה ויקטוריה" אפשר לרדת כאן. בכיכר בית הממשלה מוזיאון האיכר, המוזיאון לטבע ועוד. מכאן בשדרות "קיסילף " אפשר להגיע למוזיאון הכפר. אופציה נוספת להמשיך באוטובוס עד כיכר העיתונות החופשית מכאן הדרך למוזיאון הכפר קצרה יותר, כאן גם אחת התחנות הראשיות של הטרם. מוזיאון הכפר, אחד המקצועיים מסוגו בעולם, אוסף של בתים תחנות רוח ומים. מבני משק ועוד מכל רחבי רומניה. מאורגן ומאובזר, וגם חנות המזכרות המרשימה ביותר במדינה. שווה להסתובב כאן כמה שעות מה עוד שהמוזיאון לשפת אגם, ובשעות אחר הצהרים  שיש צל מקום נעים לנוח מעט במקום בית קפה עממי. ביציאה מהמוזיאון דרך קצרה למקום נופש עממי על שפת האגם, מסעדות הפלגות באגמים הגדולים בצפון העיר, לונה פארק, טיילת מטופחת ועוד, אפשר לבלות כאן ערב בעיקר בקיץ.

 

בוקרשט יום שלישי 
יום זה ידרוש  נסיעות ארוכות יותר, מוטב רכב פרטי או רכב עם נהג מקומי, האתרים עד 30. ק"מ מהעיר בוקרשט, אפשר לבקר באיזור אחד או שניים, ואם רוצים להספיק אפשר לראות בצורה מרפרפת את כולם ביום אחד. הארמון היה של משפחת שליטים בוואלכאיה משפחת ברנקוביינו, הארמון ששופץ לאחרונה בסגנון יחודי שאחר כך השפיע על בנית מבנים בכל רומניה, " סגנון ברנקובייני"  סביב הארמון גנים מטופחים, בארמון מוזיאון, המקום משמש גם כמקום כינוס של סופרים ואמנים. סנגוב  עיירה, כפרים, אגם,  30 קילומטר מפונית לבירה, אזור נופש פעיל מרכז ספורט בעיקר ספורט מים. במקום מסעדות  טובות קמפינגים, מקומות להשכרת סירות , טיולי סוסים הפלגות בספינות, וכל המוצע בתחום ספורט המים ברמה הגבוהה של רומניה. בנוסף כנסיה עתיקה הקשורה ב"וולאד- צפ"ש "(דראקולה)  מקום בלוי משעות אחדות ועד יום שלם. אזור צרניקה מזרחה מבוקרשט  כ10 קמ עד 20.  אזור יערות מרשים ביניהם מספר אגמים, אזור מנזרים מרשימים העיקרי שבהם צרניקה, מנזר וכנסיה פעילים המושכים המונים בסופי שבוע, אתרי נופש עממי. גם ביערות. סביב בוקרשט, נמצאים אתרי פעילות רבים, ממרוצי סוסים ומכוניות ועד דייג באתרים שונים על כך בכתבה אחרת. אתרים אפשריים בתוך העיר לטיול ביום  : ארמון קוטרוצן, הפארקים הגדולים בצפון העיר  "חראסטראו " ו"בנסה" (כאן גם גן- החיות)  ופארק רפובליצי בדרום העיר, הגן הבוטאני,( אפשר לשלב עם ארמון קוטרוצן,שיטוט לקניות ברחובות מגרו וקאלה ויקטוריה, הקניונים הגדולים באזור אוטופן ועוד. זו עיר גדולה,  וישנן כמובן אפשרויות רבות נוספות, הבאנו כמה אופציות שקל יחסית  להגיע אליהן, מי ששוהה בעיר יותר ימצא בוודאי עניין בעשרות הגלריות החנויות המועדונים והמסעדות מכל סוג, לדוברי השפה התאטרון הרומני הוא מהמעולים באירופה, תהנו!

 

זקוקים להמלצה על מלון בבוקרשט?
ספרו לנו מה אתם מחפשים, באיזה תאריכים ועבור כמה אנשים ונשמח לשלוח לכם רשימה של מלונות מומלצים הניתנים להזמנה עצמאית ללא עמלות הזמנה - השרות ללא תשלום, השתמשו בטופס כחול זה :

 


 ראו גם : ברצלונה | סלוניקי |  פריז