יעדים מומלצים ערים ומיקומים אזורים ומחוזות הזמינו עצמאית אטרקציות ופעילויות מידע והמלצות

טימישוארה

טימישוארה היא בירת אזור 'באנאט' Banat במערב רומניה, העיר המרכזית במחוז טימיש. בהונגרית  היא נקראת "טמשוואר",  ובגרמנית "טמשבורג". העיר נמצאת בסמול לגבול עם הונגריה וסרביה, פחות מ-150 ק"מ מבלגרד בירת סרביה.
בעיר מבנים רבים עם ערך ארכיטקטוני חשוב, בעיקר ניתן להתרשם מ-3 הכיכרות המרכזיות בהן מבנים מתקופת בית הבסבורג.
בדצמבר 1989 פרצה בעיר הזו ההפיכה נגד משטרו של הרודן צ'אוצ'סקו ששינתה את אופיה של החברה הרומנית והביאה לסוף העידן הקומוניסטי.
בעיר גנים מפוארים, את מרכזה חוצה נהר ה-בגה (ההופך בעיר לתעלה בנוייה). הכיכר המרכזית היא כיכר ויקטוריה, ובה הקתדרלה האורתודוכסית המפוארת וכן המוזיאון להיסטוריה של באנאט. בקצה אחר של כיכר מפוארת זו נמצאת כנסיה גדולה אחרת היא קתדרלת מטרופוליטנה בחזיתה אנדרטה למרד 1989 . בעיר תחנת רכבת מרכזית, ושדה תעופה בין לאומי. בכיכר העצמאות נמצא בית העיריה העתיק, ובכיכר אונירי הכנסייה הסרבית הגדולה (חלק מתושבי המחוז הם סרבים). כן נמצאת במקום קתדרלה קתולית. בעיר מוזאונים רבים לטבע לאמנות ועוד, תזמורת סימפונית תיאטראות, ומקומות בילוי, מסעדות ובתי קפה. לעיר אופי בינלאומי.
בביקור אחרון של צוות האתר התרשמנו שהעיר חביבה במיוחד על תיירים  מאיטליה.
העיר מישורית, בחודשים יוני עד אוגוסט יתכנו ימים חמים מאד עם טמפרטורות שמעל  35 מעלות. מבוקרשט לטימישוארה מספר טיסות יומיות, המרחק בקו אוירי הוא כ-400  ק"מ.            

 

זקוקים להמלצה על מלון בטימישוארה
ספרו לנו מה אתם מחפשים, באילו תאריכים ועבור כמה אנשים ונשמח לשלוח לכם קישורים למלונות מומלצים או כאלה העומדים בדרישות שלכם בעיר טימישוארה וברומניה בכלל. השרות ללא תשלום.