יעדים מומלצים ערים ומיקומים אזורים ומחוזות הזמינו עצמאית אטרקציות ופעילויות מידע והמלצות

מסלול בהרי הקרפטים המזרחיים

על טיולי גיפים ברומניה וסביב לה.
עובדות חשובות שכדאי לדעת.
טיולים ברכב 4
X
4 הולכים ומתפתחים ברומניה יותר ויותר.
רומניה גדולה מישראל יותר מפי 10 ומגוונת מאוד.
ברומניה עדיין דרכי עפר רבות, חלקן מחברות כאופציה יחידה בין ישובים גדולים (גם ערים בגודל בינוני).
רומניה החלה לייצר בשנים האחרונות גיפים חדשים ומודרניים.
עלות הגיפים הרומניים נמוכה בהרבה מגיפים תוצרת חוץ בשל מיסוי שונה.
אגב הג'יפים הרומניים נקראים "דסטר"
DASTER
חברות טיולים ישראליות כבר מטיילות ברומניה עם הג'יפים הרומניים.
ברומניה עשרות אלפי ק"מ של דרכי יער המתאימות לרכב שטח וג'יפים.
אף שמטרתם העיקרית עבודות ופיקוח ביערות או שימוש לצורכי תעשיית העץ הרומנית וצרכים נוספים.
טיולי שטח ברכב  שטח עושים בעיקר ישראלים, יותר ויותר באופן עצמאי.
אפשר לבנות טיול ג'יפים עצמאי ברומניה במסלולים שעדיין לא היה בהם תייר זר מעולם.
(אנחנו נשמח לעזור לכם לתכנן טיול שכזה)
בטיולי השטח ברומניה אפשר לפגוש דובים, זאבים,איילים וחיות נוספות.
ברומניה מעל 3000 אגמים ומאות נחלים גדולים וארוכים מהירדן.
משכירי הג'יפים ברומניה חוששים מהתנהגות הישראלים, מעדיפים להשכיר גיפים עם נהגים שלהם.
אף שיש יותר ויותר ג'יפים ברומניה, קשה למצוא ג'יפים פנויים בעונת הטיולים ממאי עד אוקטובר.
אפשר (ורצוי) לשלב טיולים רגליים בשטח במסגרת טיול ג'יפים ברומניה, מפות שטח תוכלו לרכוש בעזרתנו.

מ

עצות  מועילות למטיילים ברכב שטח ברומניה.
מוטב ורצוי שלא לצאת לבד למסלול ג'יפים ברומניה, וודאי שלא למסלול חדש.
האידאלי כנראה 3 ג'יפים ומעלה.
אך גם 2 רכבים יבטיחו יתר בטחון, הסכנה העיקרית תקלה מכנית בדרך שמעטים מאוד( אם בכלל) יעברו בה במשך היום.
אם ישנים בשטח, היו ערנים לסכנת דובים, לעיתים גם חזירי בר מסוכנים.
חשוב להודיע למחלצים על כניסתכם למסלולים מסומנים.
"סלווה מונטה" הרומנית נמצאת בהרבה מסלולים מסומנים ולחזור ולהודיע שיצאתם מהשטח.

ראו מידע והמלצות על מסלולי טיולים לרכבי שטח וג'יפים ברומניה ובהרי הקרפטים.

אורך מסלול הג'יפים כ 900 ק"מ מזה כמחצית דרכי עפר ויער המתאימות לרכב  4X4  בדרגת קושי קלה עד בינונית. דרגת הקושי תקבע במידה רבה ע'י מזג האויר, להזכירכם רומניה נמצאת באזור של גשמים בקיץ, בוץ עשוי להיות מכשול מאד קשה. צוות רומניה אינו מארגן את הטיול, מדובר בהמלצה למי שמחפש אתרים חדשים, ומומלץ ללמוד היטב את הנושא, בטרם מעשה, אם תתארגן קבוצה נוכל לייעץ ולעזור בארגון טיול הג'יפים שלכם ברומניה.
 
המלצה לטיול ג'יפים ברומניה - יום א
 
הגעה לרומניה , קבלת הג'יפים, נסיעה על הכביש לפלויישט, החלפת כסף מומלץ לכל ימי הטיול בשטח, המשך נסיעה דרך פלופן פראחובה לעיירה סלניק, ביקור במכרות המלח, באגמי המלח ואפשר גם במוזיאון המלח במקום, לינה בקיאה, או במונטה לה רושו. בדרך נופים תת קרפטיים, חיי כפר ברומניה, האזור נמצא ב"טכסס" של רומניה כלומר הרבה בארות נפט, אך כאן גם חלק מדרך היין הרומנית,
יקבים עתיקים וחדשים, אפשר לקנות יין איכותי במחירים שיראו למבינים שבינכם כלא ראליים(כלומר בזול), הנסיעה ביום זה על כביש בלבד.
 
טיול ג'יפים ברומניה, יום ב- הקפת הרי הצוקש
 
מהעיירה קיאה לואמה בוזיאולויי, בעמקים סביב רכס הרי הצוקש, אזור יערות עבותים ופויאנות (שטחי מרעה ואחו)רבות, הרבה מים מפלים ,אפשרות לפגוש את חיות הבר, כן ,גם דובים, מומלצת הליכה ברגל של שעה שעתיים יש מסלולים מסומנים, יום טבע סביב רכס נישא, אנשים החיים במקומות מבודדים, גם שמורה אך גם כורתי עצים, אפשר לראות שלבים בתעשיית העץ, לראות נוף בתולי, הדרך משמשת את היערנים, ושומרי הטבע יחד, אין סכוי ממשי לפגוש מטילים אחרים, הרבה מעברים על גשרי עץ, צוות רומניה שעשה את הטיול בשני רכבים מסחריים שהוסבו לקראוונים, עמדנו ליד אחד הגשרים מתלבטים האם יחזיק מעמד שנעבור בו ואז באה משאית עצים ענקית ועברה בלא התלבטות, וגם אנחנו העזנו.

אורך המסלול כ50 קמ מומלץ להקדיש לחברות עם הטבע באזור זה יום טיול, את ארוחת הצהרים יש להביא אתכם, אין כל שירותי תיירות בקטע הזה. לינה בכפר וואמה בוזאוליו, למפונקים לינה במלון בברשוב יוסיף כמה עשרות קמ נוספים.
 
טיול ג'יפים ברומניה, יום ג- אגם סיריו.

לאורך נהר הבוזאו Buzau ודרך פודו קאיולואי לכובסנה. ביום זה מוצע לחצות את הקרפטים מצד לצד כ80 קמ בדרך שלכאורה אינה קיימת , אינה ממש מסומנת במפות, אך משמשת בין השאר את מערכת אגמי מי השתיה של רומניה, עוברת ממונטניה ומולדובה ה"רומניות" לטרנסילבניה במחוזות ההונגריים, (מדברים הונגרית בלבד) בדרך מפל מים מרשים, אגם סכר , עשרות קמ ללא כל ישוב של ממש, כפר יחודי חשוב בהסטוריה של המאבקים הפוליטיים במאה שעברה, יערות אגמים ותחושה של קצה העולם, ממולצת לינה במלון טוב בכבוסנה, עיר של מרחצאות מרפא מפורסמת ברומניה. שום סיכוי לראות מטיילים, מעטים מאד ברומניה יודעים על קיומה של דרך זו, העבירות בדרך טובה למדי, וקלה מהקטעים האחרים.
מזון איתכם, אין סימני תרבות אלמנטריים, בדרך זו.

טיול ג'יפים ברומניה, יום ד - ביום זה, מעיינות מרפא, ומצודה מרשימה בעיירה פרז"מר.

מעינות גופרית ו"עמק-מוות"בבלואניוש, אגם בלוע הר געש(אגם ספנטה-אנה) באזור טושנד נסיעה במחוזות כובסנה וחרגיטה באוטונומיה למעשה של המיעוט ההונגרי (הסאקואי), דרך יער מרשימה לאורך נחל האוז, אגם מרשים ליד דרמנשט ומכרה מלח מרשים עם כנסיה בעומק מאות מטרים בסלניק-מולדובה. 120 קמ ביום ארוך, רוב הדרך בשטח במסלול המותאם בעיקר לטיולי ג'יפים, כפרים מבודדים, שהחיים בהם לא השתנו הרבה מימי הביניים. לינה בטרגו אוקנה או במעינות המרפא בסלניק מולדובה.
 
טיול ג'יפים ברומניה, יום ה - יציאה לכיוון בוקרשט.

שתי אפשרויות עקריות דרך אונשט אג"וד בכיוון מולדובה, ביקור באתר ההנצחה מאראששט, ואחר כך פוקשאן בוזאו בוקרסט. או לחופין דרך קומנשטי  למרקוריאה-צוק (שוב חציית הקרפטים בדרך נופית מרשימה (כביש) ומשם חזרה על קטע כביש בכיוון ברשוה ועמק הפראחובה. לינה באזו בוקרשט, יום ו ואולי יום נוסף, ביקור בבירת רומניה שינוי אוירה לעיר רב אתרים והיסטוריה, ראו באתר בוקרשט.
 
לסיכום, ראינו לנכון להראות אפשריות אחרות מאלו המופיעות בדרך כלל בספרי ההדרכה, ובוודאי שונים ממה שמציעים משרדי הנסיעות, מתאים לאוהבי טיולים בטבע ולכאלה המתכננים בעצמם. ההצעה מאפשרת נסיעה רגועה לא הרבה מדי ק,מ ביום, ביקור מעמיק ויכולת להתרשם ממה שרואים וגם סביר שתיווצר דינאמיקה בין המטיילים כתוצאה מהצורך לשתף פעולה ולהתייעץ. לטיול שכזה דרושות מפות טובות, דרושה הכנה מדוקדקת, ומאד מומלץ לפחות 3 כלי רכב. הטיול אינו אתגרי לגיפים, אך הם כמעט תנאי הכרחי להצליח לנוע בשטח. מקומות הלינה המוצעים הם ברמה טובה ככל האפשר, מתוך הנחה שבערב נכון להמצא בתנאים נוחים. הטיול אמור להיות יקר יחסית, בשל שכירת רכב שטח, ומלונות ברמה טובה, אך הוא לדעתנו אתגר של ממש-להיות הראשונים לבצעו. נוכל לסייע למתענינים.
 


טיול ג'יפים ברומניה, צוות רומניה.

להלן וורסיה משודרגת ומשוכללת של טיול ג'יפים זה ברומניה, טיול זה מוגש לכם כשרות של אתר רומניה הישראלי, סעו בזהירות ותהנו :

טיול זה מתחיל בהגעה לשדה התעופה באוטופן והיום הראשון אינו שונה. החל מהיום השני שמתחיל בסלניק פרחובה ורסיה זו תהיה מפורטת יותר ,מנחה יותר ומציעה גם אפשרותל טיול של ימים נוספים  כאשר הכיוון הוא צפון רומניה רכס הצחלאו  ואזור  בוקובינה.

יום 
שני  לטיול 

יוצאים מהמלון בעיירה סלניק פראחובה  בדרך הררית  לכיוון מכרה הנחושת הצופה על העיירה, המכרה נטוש  אך המעבר דרכו אפשרי והביקור בו (בזהירות קירות די תלולים)

אפשרי.הדרך נכנסת לחלקות יער מאפשרת תצפית על רעסי ההרים בקרפטים בעיקר רכס הפייטרה מארה המושלג לעיתים עד חודש יוני. הרך בה טיטסנו יורדת לכפר טיישן, ומתחברת לכביש A1בו נפנה  שמאלה  לכיוון  כללי קיאה והרי הצוקש שסביבם עובר מסלול היום הזה

שמות המקומות כפי שהם מופיעים בשטח בשלטים ובמפה ברומנית : ploiesti, slanic prahova, cheia, muntele rosu, munti ciucas, vama buzaului, lacul siriu, covasna, prejmer, riul uz, tirgul ocna, slanic moldova.

מידע בעמוד זה :


טיול ג'יפים ברומניה, ג'יפים ברומניה, חבילות טיול ג'יפים רומניה, המלצות ג'יפים ברומניה, מסלולי ג'יפים ברומניה.
ראו גם
טיול ג'יפים ביוון