יעדים מומלצים ערים ומיקומים אזורים ומחוזות הזמינו עצמאית אטרקציות ופעילויות מידע והמלצות

ספא ותופעות וולקניות

מעינות  מרפא  הם תופעה ידועה, שנים נוסעים ישראלים לטיפולים באורדיה, במעינות בלה פליקס,  בקובסנה הנמצאת באוטונומיה ההונגרית. בטושנד ועוד. בפועל קיימים  יותר מ100 אתרים  של מים חמים, מים מינראליים, גזים בריאותיים ועוד. עד כאן  דברים  ידועים ברומניה ובהמשך ניתן עליהם איפורמציה  מפורטת. אך בנוסף לאלו נמצאת ברומניה שרשרת התופעות הוולקניות  הארוכה באירופה, ולהוציא איסלנד, יש בה תופעות  יחודיות רבות במיוחד.

 בוץ  מבעבע : MARI  PICLELE  - MICI  PICLELE

 

תופעה הקיימת אך ורק ברומניה ובאיסלנד! שני האתרים במחוז  "בוזאו", אזור  יחודי גם במחוז, בעל אופי חצי מדברי, עד לפני כמה שנים  נגישות קשה, רק לאחרונה "הבינו"  מי שמופקד  על תיירות שלפניהם  משהוא מיוחד, ופיתחו דרכים לאתר. גז  מתן  מעורב בנוזלים  יוצר  בועות בוץ  מרשימות, במספר אתרים, ובקצב משתנה, לעיתים  בקצב של שניות ולעיתים הפוגות של כרבע שעה, כיוון שיש  פתחים  רבים, ישנה התרחשות כל הזמן. בין  המבקרים  כאלה המורחים עצמם בבוץ, כסגולה  לבריאות, אך עד הפעם האחרונה, שצוות האתר  ביקר במקום, אין מים  ומקלחת  להסיר את הבוץ. אין בתי מלון באזור, המלון הקרוב נסיעה של שעה.

 

אש מתפרצת מהסלע  FOCUL   VIU

 

באותו המחוז, אך קרוב יותר למחוז קובסנה, אזור  בו  פורצות להבות אש  מדי פעם מהסלע ,האיזור  עדין אינו ממש נגיש, עם  גיפים אפשר להתקרב, גם כאן תופעה יחודית,  למחפשי תופעות יוצאות דופן, כאן האתגר להגיע הוא חלק מהסיפור.

 

 balvanyos

 

איזור  זה הוא מלא ניגודים, אתר נופש  מרשים, ולידו ממש  אזור  מיסתורי, אפוף אגדות ומלא  סכנות. המקומיים  מספרים  כי ציפורים הנקלעות  לקניון  המרוחק רק  קילומטרים מעטים  מהכביש, נופלות מתות במעופן לתחתית הקניון.  בפועל אמנם  מלא הקניון אדי גופרית כבדים, הנובעים מקירותיו ובנוסף  קיים מעיין בנוי , שהנכנס  אליו יוכל להדליק נר בגובה החזה, אך כשהנר יגיע לגובה המותניים  הוא יכבה מעצמו, בשל העדר מוחלט של חמצן שוב  ריכוזים מרעילים של גופרית. באשר לשאלה מי בנה את המבנה בו שוכן המעיין, יש יותר אגדות מאשר עובדות של ממש.

אפשר לטייל באזור רק בעזרת מדריך מנוסה המודע לסכנות - ויש כאלה, אל תנסו להיות אמיצים!.

 

ראו גם הר געש וזוב איטליה