יעדים מומלצים ערים ומיקומים אזורים ומחוזות הזמינו עצמאית אטרקציות ופעילויות מידע והמלצות

כבישים ברומניה

 הכבישים ברומניה מחולקים בין כבישים ראשיים המחוברים לרשת האירופית, מסומנים בדרך כלל באות E. הכבישים הנ"ל באחריות פורמאלית של המדינה, כבישים אלו אינם מופרדים בדרך כלל ואחזקתם בידי המחוזות השונים, ההבדל באחזקתם רב מאוד. יש 3 אוטוסטרדות, אחת בין בוקרשט לפייטשט כ120 קמ , נדיר שאינה בעבודות אחזקה. אוטוסטרדה בין בוקרשט לים השחור, כללית בכיוון העיר קונסטנצה כ250 קמ והיא כביש אגרה. האוטוסטרדה של רומניה מבוקרשט עד הגבול ההונגרי מעל 650 קמ עדיין בבניה. שאר הכבישים מחוזיים, בין כבישים סבירים לבין כבישים באחזקה ירודה ביותר, הנסיעה בהם איטת מאוד, אך הפיצוי הוא בנוף המרהיב בדרך כלל.

הנהיגה ברומניה נינוחה בדרך כלל, אך הרכב החדיש והמהודר, ויש כאלה.. הוא בידיים של "נובו- רישים "בדרך כלל ומשמש "לניקור עיניים" המתהדרים בנהיגה חסרת התחשבות והוא המסוכן יותר. הייתי מגדיר את הסיכון בינוני, אין כמעט נהיגה מופקרת כגון באיטליה או טורקיה, והמשטרה מאוד נוכחת בכבישים הראשיים ברומניה. לדעתי מוטב לנהוג באופן עצמאי ולא לסמוך על נהגים מקומיים, שחלקם אינו ממש מכבד את החוק. בכבישים לא ראשיים התחבורה מאוד מצומצמת ונעים לנהוג,עם זאת יש להיות ערני לבורות בכביש, בע"ח חיים על הכביש ואף עבודות חקלאיות השימוש בכביש בין כפרים, יכול להפתיע.
מאוד להיזהר בנהיגה בלילה, אורות אזהרה הם המלצה בלבד. גם איתות לא תמיד יופעל. למי ששם לב אין סכנות מיוחדות, למי שגר כמוני בדרום הארץ קרוב לפזורה הבידואית, אין בכלל הפתעות ברומניה, אותה תרבות נהיגה.

ראו גם את עמוד
ספורט אתגרי ברומניה
 
איציק- יועץ / מומחה רומניה