יעדים מומלצים ערים ומיקומים אזורים ומחוזות הזמינו עצמאית אטרקציות ופעילויות מידע והמלצות

ploiesti

כ-70 ק"מ צפונית לבוקרשט, כ-50 ק"מ צפונית לשדה התעופה 'הרי קונדה' בעיירה אוטופן, נמצאת העיר פלויישט. עיר תוססת בת כ-250,000 תושבים ,ששוה בהחלט להתעכב בה מספר שעות בדרך לעמק הפראחובהPrahova. אפשר גם להחליט שכאן המקום לשהות כמה ימים ולארגן מכאן טיול כוכב מעניין ואת הערבים לבלות במסעדה טובה ,או לחילופין בקונצרט של התזמורת הפילהרמונית של העיר, או בהצגה - יש בעיר תיאטרון טוב, או לשבת בבית קפה במרכז המטופח, זוהי עיר פעילה שיש בה שפע אפשרויות,אף שאינה מוגדרת כעיר תיירות מובהקת.
 
בעיר שלוש תחנות רכבת מרכזיות, מהדרומית אפשר לצאת לצפון רומניה לבוזאו Buzau, ליאש Iasi אך גם לאוקראינה, לבלרוס ולס. פטרבורג. מהתחנה המערבית אפשר להגיע לברשוב ולחלק מעריה של טרנסילבניה ומערבה לבודפשט, בראטיסלבה, פראג ואף לברלין. תחנת צפון היא מחוזית בלבד.
ענין מיוחד בעיר הוא נושא הנפט, כאן היה מאגר הנפט העיקרי של גרמניה הנאצית, להזכירכם רומניה פתחה את מלחמת העולם השניה כשותפה של גרמניה, ואחת הפעולות הראשונות שארצות הברית עשתה כשנכנסה לעזור לבנות-הברית היתה הפצצה מאסיבית על בתי הזיקוק בפלויישט,אפשר ללמוד על כל העניין במוזיאון העירוני לנפט, לא רחוק ממרכז העיר ליד בית המשפט. מבנים מרשימים בעיר (רובם משוחזרים עקב ההפצצות ) הן הקתדרלה האותודוקסית, בית התרבות, הכנסיה העתיקה וגם בית הכנסת היהודי Sinagoga הקרוב למלון 'צנטראל'.
 
במידה ותרצו להפוך את העיר לאתר מרכזי בטיול כוכב, הרי שהיא נקודת מוצא טובה לעמק הפרחובה, 56 ק"מ לסיניה, כ-75 ק"מ לבושטאן Busteni ולאזוגה Azuga וכ-100 ק"מ לברשוב, מכרות המלח בסלניק -פראחובה Slanic כ-40 ק"מ (זהו מכרה המלח הגדול באירופה, עומקו 240 מטר), אופציה מענינת אחרת כ-60 ק"מ מערבה היא העיר טרגבישטה Tragoviste מערי המלוכה של רומניה הנסיכית שבין שליטיה ולאד צ'אפש הלא הוא דרקולה הידוע לכל. דרומה לכיוון הבירה אפשר להגיע תוך חצי שעה אל אזור סנגוב Snagov, אזור נופש עם ענפים פעילים של ספורט מים. ין בנופי יער המישור פלויישט היא אפשרות ממשית, בעיקר בעונת התיירות העמוסה, כאן המחירים צפויים להיות נוחים יותר.

מלון מומלץ בפלוישט : Sky Blue Hotel & Spa
מלון בוטיק בן 39 חדרים במיקום מעולה ואחד ממלונות 5 הכוכבים העדכניים ביותר בעיר פלויישט ובכלל באיזור זה של רומניה, הזמנה בטוחה דרך בוקינג העולמי : לחצו כאן

זקוקים לעזרה בחיפוש או המלצה על מלון בפלוישט או בכלל ברומניה?
ספרו לנו מה אתם מחפשים והיכן ברומניה ואם אפשר גם לכמה אנשים ולאיזה תאריך ונשמח לשלוח לכם קישורים ישירים להזמנת מלונות מומלצים ברומניה, השרות ניתן ללא תשלום לגולשי אתר רומניה.