יעדים מומלצים ערים ומיקומים אזורים ומחוזות הזמינו עצמאית אטרקציות ופעילויות מידע והמלצות

המלצת מסלולי טיול ברומניה, עשו זאת בעצמכם

מקטע ראשון לטיול

המסלול מתאים יותר לבני 50 ומעלה, אך ממש לא רק, גם לחברה צעירים חובבי טבע! לכמה זוגות, ולבודדים, וכן לקבוצות עד 15 איש, ברכבים פרטיים או במיניבוס עם נהג, המסלול מציע אתרים מרכזיים ברומניה ומרתקים מאד! בלא עומס מוגזם ותוך יכולת גם לבלות ולהנות, יש בו תחליף למסלולים של לבלוע הכל, המסתיימים לעיתים באכזבה של "תפסת מרובה לא תפסת" הגעה לרומניה והתמקמות במרכז העיר, כדאי לדעת שבסופי שבוע בבוקרשט המלונות זולים יותר, כיוון שאנשי העסקים חוזרים לבתיהם. יום או יום וחצי בבוקרשט הבירה, ראו גם את עמוד בוקרשט באתר  ובחרו צירוף המתאים לכם מתוך ההצעה לטיול רגלי בבוקרשט .למי שאוהב תאטרון, מוסיקה מכל הסוגים, בידור, בארים וכל בלוי אחר בוקרשט מציאה שפע ומגוון, זוהי עיר בת למעלה מ2 מליון תושבים, שיש לה מה להציע. חיי התרבות עשירים יחסית לערים אחרות באירופה. מלונות בבוקרשט הזמנה באינטרנט ללא פערי תיווך
לחצו כאן
 
מקטע שני לטיול

 
בבוקר יציאה צפונה לסנגוב snagov בכביש מס 1 .אתר נופש ורחצה, אפשר לבלות כמה שעות בנופי המים, לשכור סירה, או להפליג לטיול, להצטרף לסיור במנזר בלב האגם בו קבור ראשו של דרקולה ולהנות מארוחת צהרים בשפע המסעדות במקום, אחר הצהריים נסיעה דרך העיר פלויישט ומשם לסלניק פרחובה מכרות המלח הגדולים באירופה  slanic prahova .ביקור באתר, משם נסיעה בנוף מרשים לעיר וולני דה מונטה, בשבת במקום שוק צבעוני, בעיר מוזיאון אתנוגרפי מוזאון יורגה (מגדולי אנשי הרוח הרומניים במאה העשרים) משם לרינג של פלויישט לכיוון העיר טרגוישטה targoviste מערי הבירה הקדומות של רומניה עיר תוססת, ובה אתרי תיירות רבים בינהם ארמון מלכי רומניה במאות 11 עד 15 . הנסיעה מומלצת דרך מורויאן בדרך הנפט הרומנית אלפי מגדלי קידוח כאן "טכסס" של רומניה ובילוי בעיר.  
ביום זה ניתן ללון targoviste אך קיים קושי להזמין מלון בעיר זו באינטרנט, לחילופין תוכלו ללון בעיר פלויישט המרוחקת 45 ק"מ, ובה יש עשרות בתי מלון ברמות שונות, להזמנת מלון בפלויישט באינטרנט ללא עמלות תיווך :  
לחצו כאן

מקטע שלישי לטיול

 
ביקור בארמון, ובמגדל המרשים, ומנוחה בגן העיר, סיור במרכז(גם אופציה לקניות) ועוד לפני הצהרים נסיעה לכיוון קמפולונג cimpulung סיור קצר בעיר שגם היא היתה בירה בעבר. בית העיריה הישן מרשים, ומשם בנופים כפריים, ירוקים מאד, הרבה עצי פרי ונחלים זורמים אל העיר המטופחת קורטא דל ארגש והמנזר המפורסם שבה מקום קבורתם של מרבית מלכי רומניה.-curtea de arges .אחר הצהרים נסיעה לעיר רמניקול וילצה שעל נהר האולט, לינה בעיר.  מלונות רמניקול וילצה  ramnicul valcea : הזמנה באינטרנט ללא פערי תיווך  לחצו כאן

מקטע רביעי לטיול
 
אפשר לערוך טיול קצר במרכז העיר ואחר כל לעלות צפונה על הכביש לאורך האולט לכיוון טרנסילבניה, בדרך אתרים רבים, כאלה ליד הנהר כמו אתר המרפא הנודע קלימנשט, או המנזר המפורסם של קוזיה cozia , ששימש מודל לאחרים ברומניה, ולאוהבי הטבע המחפשים אתגרים, כל פניה מהקניון המרשים של האולט, ימינה או שמאלה תחשוף את העמק מתצפית אחרת והנופים מרהיבים, אפשר לעצור לעיתים במפרצים המעטים בדרך ולהתרשם מזרימת המים השוצפת, בתי קפה ומסעדות מאפשרים מקום מנוחה מוצל ליד גדות הנהר, האולט המנקז שטחים נרחבים בטרנסילוניה הוא היחיד החוצה את הקרפטים, ועוד עושה זאת במקום שגובהם מעל 2000 מטר, עשרות ק'מ נסיעה בקניון ענק ומרשים, ביציאה מהקניון צומת דרכים מכאן לברשוב אך ההצעה היא להגיע לעיר המפוארת סיביו sibiu,שהושקעו בה מליונים רבים של אירו בשנת 2008 כאשר היתה בירת התרבות של אירופה, עיר חשובה ביותר בעבר באיפריה האוסטרו הונגרית, עיר גרמנית (שאשית, סאכסונית)מטופחת ומשופצת עם אתרים מרתקים השווה לפחות יום טיול מלא. לינה סיביו. מלונות בסיביו הזמנה באינטרנט ללא פערי תיווך לחצו כאן

מקטע חמישי לטיול 
 
יום שישי לטיול סיביו ומסביב לה. אתרים:  כיכר העיר, המעברים התת קרקעים, מוזיאון לאמנות ברוקנטל (הטוב ברומניה} הכנסיה האוונגלית, האותודוקסית הגדולה, מגדלי השמירה של הגילדות הגדולות , כיכר ליסט. מלון אימפריאל המרשים, מוזיאון הכפר( נסיעה ברכבת ההרים הקטנה) וכן מעינות אוקנה סיביולואי, מוזיאון הזכוכית המרשים בסיביל ועוד. לינה בסיביו.

 
מקטע שישי לטיול
 
נסיעה דרך העיר מדיאש  medias בנופי הגבעות של טרנסילבניה,אל העיר השמורה ביותר ברומניה או אולי באירופה , כעיר גרמנית מימי הביניים סיגישוארהsighisoara העיר העתיקה היא מקום הולדתו של וולד צאפאש הלא הוא דרקולה. בבית הולדתו היום מרתף בירה מפורסם. העיר שווה ביקור של כמה שעות, ואפשר בהחלט לבלות בה ערב נעים במסעדה טובה,או במופע תרבות באחד מבתי המלון. לינה סיגישוארה : מלונות בסיגישוארה הזמנה באינטרנט ללא פערי תיווך לחצו כאן
 
מקטע שביעי לטיול

סיגישוורה ברשוב דרך העיירה רופיאה rupea יום נסיעה בנופי טרנסיבניה הרכים, עיירות בחלקן של הסאשים, בחלקן של הסקלים ההונגריים הקדומים מהמאה העשירית, החוגגים השנה 2010 אלף שנה להתישבותם במקום. יערות נחלים טירות ומצודות, מוצע לעצור לביקור בעיירה רופיאה, עם המצודה המרשימה בראש ההר, הנמצאת בשיקום נכון לעכשיו, כדאי לבקר במוזיאון האתנוגרפי המשוכלל שחודש לאחרונה, ובכנסיה הרפורמית העתיקה, ומכאן לברשוב עיר גדולה 400000 תושבים שהעיר העתיקה שלה נחשבת בעיני רבים ליפה ברומניה. לינה ובלוי ערב ברשוב  brasov מלונות בברשוב הזמנה באינטרנט ללא פערי תיווך!
לחצו כאן
 
 סיום טיול או אופציית המשך :

מברשוב לבוקרשט ומשם לטיסה כאופציה אחת,אפשר להמשיך הטיול כטיול כוכב בעמק הפראחובה למשך כמה ימים, במספר אתרים רב. לינה ממולצת בסיניה או בושטן בין האפשרויות, עליה ברכבלים להרי הבוצץ. מצודות ראשנוב ובראן וארמון פאלש, מנזר סיניה, קוטא 1400 מסלול הליכה בפרידיאל, בגורה די הם וטרקים לנועזים. ועוד ועוד.על כל האתרים במסלול אינפורמציה רבה באתר תיירות רומניה הישראלי.
 
אורך המסלול כ1000 קמ, לא מעבר ל120 ק"מ ביום בממוצע, נסיעה המאפשרת לסטות מעט מהדרך לנסוע בשלווה ולהתרשם בלי לחוש מאוימים בזמן, טיול זה אינו לקצוות רומניה ומתאים להכרות ראשונית, גם הדרכים בטיול זה במצב יחסית טוב. תהנו, צוות אתר רומניה הישראלי.

ראו גם מסלול נוסף לטיול ברומניה לחצו כאן


אתר רומניה הישראלי : להזמנת מלון בכל רומניה ללא פערי התיווך של סוכני הנסיעות : לחצו כאן

  ראו גם את כפרי זגוריה וצומרקה בצפון מערב יוון - חבל אפירוס, הסרטון הופק ע"י זמיר סיון