יעדים מומלצים ערים ומיקומים אזורים ומחוזות הזמינו עצמאית אטרקציות ופעילויות מידע והמלצות

מדוע רומניה?

רומניה היא ארץ  מגוונת, חדשה  כארץ תיירות לישראלים, מתאימה לטיילים וותיקים שכבר ראו הרבה, ומחפשים  גלויים חדשים, רומניה היא במידה רבה "הודו "  של אירופה, אנשים צעירים  יודעים זאת וטרקים  רבים מושכים יותר ויתר מטיילים, הארץ עדיין אינה יקרה כמו ארצות מערב אירופה, ויש הרבה הזדמנויות לטייל בתקציב יחסית נמוך, אוכל טעים, מטבח רומני בלקני באולטניה  ובמולדובה. הונגרי בטרנסילווניה, אוסטרי גרמני בערים רבות במרכז הארץ תורכי בדוברוזה, וסרבי בבנט, ולשמרנים  מסעדות בין לאומיות בבתי המלון הגדולים.

לנועזים  ביקור במקומות בהם ביקרו מעט  מאד אנשים שאינם מקומיים, עם ידידותי ותמיד מוכן לעזור, בשונה מאד ממשרדים רשמיים מסורבלים ואינם מסבירים פנים.

טירות עתיקות, הרבה מיסטיקה ,שפע של פסטיבלים, מוסיקה רומנית וצוענית, טיולי גיפים מאד אתגריים (גיפים מומלצים גם לכבישים  הרגילים ), אתרי סקי זולים יותר, אולי למתחילים.

הסטוריה יהודית עשירה  במולדובה  ובטרנסילוניה, כפרים אותנטיים עדיין שמעטים כמותם באירופה.

 

התנופה התיירותית של רומניה הופכת אותה ליעד אטרקטיבי עבור תיירים מכל העולם ובטח מישראל, רומניה מציעה שלל של אטרקציות טבע, ספא, מעיינות חמים, כפרים אותנטיים, אוכל מעולה ומלונות ברמה גבוהה שהמחירים שלהם עדיין אינם יקרים כמו באירופה המערבית. בחורף אתרי הסקי של רומניה תופסים תאוצה ומהווים מתחרים הוגנים על שכנותיה של רומניה, אמנם הם אינם ברמה של אתרי הסקי בשוויץ או באיטליה או בצרפת, אך הדרך לשם לא ארוכה. בקיץ איזור בוקרשט סיניה וברשוב הם יעד תיירותי מוביל בחלק זה של אירופה, כמו כן התשתית של הרכבות החדישה של רומניה הופכת את הטיול לכיפי ונעים הרבה יותר, רכבות מהירות וחדשות מקשרות בין בוקרשט לבין כל אתרי התיירות והנופש של רומניה, תשתית הכבישים שבעיר הייתה נוראית ומשתפרת כתוצאה מהיורו אליו רומניה שואפת להגיע.

 

לסיכום, רומניה היא אחת מהמדינות המתפתחות ביותר בעשור האחרון באירופה, נכון היא עדיין רחוקה שנות אור מאירופה המערבת ולמרות הפיתוח המואץ הדרך עדיין ארוכה, אך התנאים יותר טובים מבעבר לנופש אטרקטיבי, גילשו באתר תיירות רומניה הישראלי, אנו מקווים שתמצאו בו מידע מועיל וענייני שיעזור לך בבחירת האטרקציות והיעדים ברומניה, אם יש לכם שאלות, הרבה יותר מנשמח לעזור, שילחו לנו כל שאלה ותקבלו תשובה כאן באתר, הדוא"ל שלנו

 

מקומות עם קסם מיוחד  לא במסלולילם השגרתיים.
 
בכתבה זו יופיעו מספר אתרים, פחות מדוברים אולי אך לא פחות מרשימים, חלקם מוגדרים כישוב או מנזר, וחלקם קטעי -דרך שאינם מופיעים הרבה
גם בטובים שבספרי המסע, למי שאוהב את תחושת הגלוי, יתכן וההצעה תציע אתגרים, וריגושים חדשים.
כתבה זו מיועדת יותר למי שכבר היה בביקור או בביקורים קודמים ברומניה.
 
מנזר השבת  sambata monastery
 
לרגלי הרי הפאגארש, במקום בו נגמרים השטחים החלקאיים ומתחיל יער עבות של הגבוהים ברכסי הקרפטים\ בקצה הישוב סמבאטה, נמצא אחד המפוארים העשירים והמרשימים שבמנזרי רומניה. המנזר הוקם בסוף המאה ה17 עי הנסיך ברנקוביאנו, ונקרא על שמו, יש הרואים כאן את מיטב יכולתו הארכיטקטורית של הנסיך שעל שמו נקרא סגנון בניה בכל רחבי רומניה, המנזר הקיים כיום משוחזר בדקדקנות , לאחר שהגרמנים מבית הבסבורג הרסו את המנזר  שהיה סמל לריבונות הכנסיה הארתודוכסית, כיום הוא מאוכס בעשרות נזירים, מטופח להפליא, ונראה שלא קשה להבחין שכאן נמצאת "פנינה " של אדריכאלות.
 
מרשים הוא הנוף מסביב, הרי הקרפטים נראים כקיר ניצב למישורים הטרנסילבניים, ואכן מכאן שבילי הליכה מסומנים להר הגבוה, יציאה לדרך לטרקים מחייבת תאום עם המחלצים המקומיים, הנמצאים העיירה הקרובה ויקטוריה.
 
מגיעים לכאן מכביש מס 1 מבראשוב לסיביו הפניה אחרי העיר פאגארש, נוסעים כ25 קמ ומחפשים את השילוט המפנה לסמבאטה. במקום מקומות לינה בפנסיונים, אם הגעתם בבוקר ואינכם מעונינים להשאר מקום הלינה הנוח הוא העיר סיביו 60 קמ מערבה בכביש מספר 1.
 
כביש  מס 1A  מוולני דה מונטה  לסאצאלה ולברשוב.
 
הרוצים להגיע מבוקרשט לברשוב, עושים זאת בדרך כלל דרך עמק הפראחובה בכביש מס 1 דרך קומרניק , סיניה ופראדיאל, אך ישנה דרך נוספת המציעה גם היא אתרים מענינים, ונופים מרשימים .
אל העיר ולני דה מונטה valeni de munte פונים מהרינג של העיר פלויישט לכביש 1 A הכביש עולה במתינות אל העיר, דרך כפרים גדולים, בכפר ליפניאשט מומלץ לפנות שמאלה לכיוון מנזר זמפירה 3 קמ מערבה , המנזר מנזר נשים מטופח מאד בכנסיה במקום ציורים של המפורסם והנחשב מבין ציירי רומניה גריגוראסקו, כאן מדובר בציורי פרסקו במוטיבים דתיים, אותם צייר הצייר הנודע בהיותו בן 18 בטרם הפך לצייר שנושאיו העקריים הם הכפר הרומני ואנשיו.
חוזרים לכביש הראשי ומגיעים לעיר וולני כ45000 תושבים בעבר מרכז תעשיית פירות משומרים, בעיר מוצג ביתו של ניקולאי יורגה פילוסוף רומני מוכר בעולם שהיה מתנגד מובהק של השלטון הפאשיסטי ברומניה ונרצח בשל כך בתחילת מלחמת העולם השניה. המבנה דוגמא מובהקת לסגנון הבניה של האצולה הכפרית במאה ה19 משמש היום כמוזיאון, כדאי לעצור לביקור קצר, בשבת מתקיים בעיר שוק ססגוני.
מהעיר עולים דרך עמקים בהם זורמים מים בשצף אל נחל הטלז"ן שהוא הגדול באזור שבערוצו הראשי עוברת הדרך ,האזור מיושב בכפרים בהם מפותחת תעשיית העץ בכפרים בתי עץ רבים(בעיקר הקומה השניה) הארכטקטורה הכפרית מאד יחודית, אחרי הכפר הגדול מאנצוmaneci נפתח הנוף לנוף ההרי פראי ביציאה מהכפר צפונה נגלה לשמאל הדרך אגם סכר ששמו כשם הכפר.
מכאן נוסעים ביערות מרשימים דרך בתי נופש בודדים שאנשים בנו בתוך היערות ומגיעים  למנזר נשים נוסף מנזר סוזאנה. עוד 10 קמ ונמצאים בעיירה ההררית קיאה יפת הנוף ממול של הרי הצוקש מרשימים בעוצמתם .
העירה מקום טוב לעבור לילה, במקום שפע בתי מלון ופנסיונים. מעל העירה בגובה מעל 1600 מטר מלון במונטה לה רושו, מלון פשוט בנוף פנורמי הצופה אל הפסגות.
מהכביש העולה מגיעים למעבר ההרים ps.bratocea באפיק אפשר לראות מפלים בנחל הטלאזן, מכאן יורד הכביש דרך העיירה סאצאלה  sacele  אל העיר ברשוב מקום מתאים לבלוי ולביקור של יומיים לפחות.
צוות רומניה.

 

 

תופעה שהלכה והתפתחה וראינו את ניצניה כבר בשנה שעברה ברומניה, היא התופעה של טיולים ונופש פעיל ברומניה שאליהם מגיעים אנשים צעירים ברוחם, מישראל מגיעים בעיקר להרי הקרפטים באיזורים שבין סיניה לבראן לטיולים בנוסח "טיולי כוכב", כמה מקומות ובהם וילה ויטאליס ופרדיאל שכבר החלו בכך בשנה שעברה מלאים כבר בעונה זו שהיא [טרום עונה] בטיולי ג'יפים, טיולי אופני שטח, אופנועי שטח ואפילו קבוצות של אופנועי כביש שבשל סגנון הטיול שלהם מקיפים שטחים רחבים יותר של רומניה.

פארק הדובים בזרנשט ופארק החבלים בברשוב מושכים אליהם קהל צעיר ובעיקר ילדים, אתרי הדייג באיזור נמצאים בעיקר ברמה הטרנסיבלנית, גם הם מושכים אליהם תיירים רבים מישראל לסוג טיול שהולך ומתפתח במהירות ברומניה, דיברתי עם נועם אבנון שסיפר לי שאצלו בוילה כבר אין מקום לכל הפונים והוא מפעיל גם קבוצות של אנשים הלנים באיזור ומבקשים את שירותיו.

עכשיו משתם החורף של רומניה ואתרי הסקי עסוקים בעיקר בפירוק ותחזוקה של הציוד וגם הגשמים הרבים שהיו בחודש שעבר פסקו, האיזור שסביב בראשוב מתאים מאד לסוגי נופש אלה, בעוד שבמישורים של רומניה לאורך הדנובה ובמולדובה הטמפרטורות הן כמו בישראל ולעתים אף גבוהות יותר, מגיעות טמפרטורות השיא בהרי הקרפטים למקסימום של 27-8 מעלות ומזג האוויר אידיאלי לטיולים, גם משקיעים ישראלים גילו את התעניינותם של טיילים מישראל באיזור זה של רומניה ואנו יודעים שכמה משקיעים הולכים בכיוון פיתוח רעיונות אלה בתוספת של טיולי רכיבה על סוסים, טרקים בהרים ועוד.

 

לייעוץ ועזרה בנושא טיולים ברומניה, טיולי שורשים, טיולי ג'יפים ועוד, חייגו :
0544-980544

או צרו קשר במייל : romania.isr@gmail.com