יעדים מומלצים ערים ומיקומים אזורים ומחוזות הזמינו עצמאית אטרקציות ופעילויות מידע והמלצות

גאלאץ Galati

גלאץ היא העיר הגדולה מבין ערי הדנובה, עיר נמל ואוכלוסייתה מונה כ-285,000 תושבים. העיר שוכנת על שפך הנהרות סירט Siret ופרוט Prut בחבל מולדובה.
גאלאץ היתה בעבר מרכז יהודי גדול וחשוב מאד וישנם שרידים יהודיים בעיר עוד מהמאה ה-16. ממנה הגיע ארצה עלייה של מייסדים שהקימו ישובים בארץ דוגמאת ראש פינה ועוד ישובים אחרים. כמו בערי מולדובה האחרות גם פה נותרה קהילה קטנה ומצומצמת לאחר מלחמת העולם השניה והיא מונה כיום עשרות בודדות בלבד.
גאלאץ היא חשובה היסטורית ומסחרית ובעיר ישנם מוסדות תרבות רבים - תיאטראות, מוזיאונים ופילהרמונית, ארמונות, כנסיות, גנים ופארקים, גן חיות, גן בוטני, טיילת לאורך הדנובה ועוד ואפשר לבלות בה מספר ימים בקלות ולטייל גם בסביבתה. ממנה ניתן לצאת לשייט על הדנובה ולבקר ביקבים שהאיזור מתגאה בהם. לאוהבי הטבע: השמורה הגדולה שבדלתה נמצאת מזרחית משם על שפת הים השחור Resrvatia Biosferi Delta, וכן אגמים שמסביב לעיר הופכים אותה ליעד מומלץ גם לאוהבי הטבע וגם לאוהבי העיר כי היא משלבת את שני העולמות בהצלחה רבה.

העיר עדיין אינה ממש על מפת התיירות הראשית גם בשל קשיים בהפלגות על הדנובה בשנים האחרונות, מעבורות לא מגיעות לכאן נכון לעכשיו (2017) מהיבשת הגדולה אירופה, וההפלגות מכאן הם בעיקר מנמל הנוסעים ליד המצוק לכיוון הדלתא ולעבר העיר טולצה- tulcea כביש E 87 הנקראת ם 22 אדום הוא הדרך היבשתית מגלאץ לטולצה. כביר P33 לכיוון העיר יישמאיל- izmail ואודסה- odesa באוקראינה. כביש 15M הוא למעבר בגבול לרפובליקה של מולדובה לכיוון העיירה vulcanesti וזאת לאחר מעבר הגבול בעיירה  reni . כביש 25 לכיוון מערב לצומת  טכוש וכביש 28 לעיר הנמל בראילה- braila כך שגלאץ היא צומת דרכים יבשתי חשוב וגם צומת רכבות ויש בה גם כמובן אופציה לשייט נהרות מהים השחור ועד האוקיאנוס האטלנטי. (כאשר אפשר יהיה להפליג בדנובה ולהגיע לתעלה המחברת את הדנובה לריין אפשר בדרך זו לחצות בהפלגה הרבה ארצות באירופה ולסיים את ההפלגה בהולנד. לחצות בנהרות את אירופה מקצה לקצה) בעיר יש אוכלוסייה מגוונת היא נמצאת בגבול האיחוד האירופי, עיר מוקפת מים מכל עברייה, בפועל היא אי מוקף נחלים, נהרות ואגמים.

 

זקוקים להמלצה על מלון בגלאץ?
ספרו לנו כמה אנשים אתם, לאיזה תאריכים, איזו רמה של מלון ונשלח לכם רשימת מלונות מומלצים.