יעדים מומלצים ערים ומיקומים אזורים ומחוזות הזמינו עצמאית אטרקציות ופעילויות מידע והמלצות

בקאו Bacau

על גדות נהר ביסטריצה Bistrita שבמורדות הרי הקרפטים, בדרומו של חבל מולדובה שוכנת העיר בקאו Bacau. אוכלוסיית העיר מונה כ-210,000 תושבים.
העיר התפתחה סביב ישוב עתיק מאד עוד מהמאה ה-6 ובמרכז בקאו ישנן עדויות ארכיאולוגיות לקיום ישוב קדום זה ואף קדומים ממנו.
בבקאו פועלת אוניברסיטה וגם מספר מכללות, מוזיאונים ותיאטראות וגם תזמורת פילהרמונית. אם הגעתם אל העיר אל תפספסו ביקור באתר העתיק Biserica Precista שם שרידים של מגדל וכנסיות מימי הביניים וכל זה טובל בפארק ירוק ומיסטי ממש במרכז הסואן של העיר. עוד במרכז יש פארק נפלא Inima Bacaului שנעים לשוטט בו ולקחת אתנחתא.
בבקאו כמו במולדובה כולה, חיה בעבר קהילה יהודית גדולה מאד, העיר שפעה בתי כנסת, אך כל זה חרב במלחמת העולם השניה וכיום חיים בעיר עשרות יהודים בלבד והקהילה הקטנה סובבת סביב שני בתי כנסת שעדיין פעילים בעיר.
בעיר יש גם מרכז קניות ובילוי גדול Gepex Parc בנוסף לחנויות, יש במרכז בריכה גדולה שפועלת בימי הקיץ ומשטח החלקה על קרח בחורף וכן מסעדות ובארים. בעיר פועל גם מצפה כוכבים.

מכאן ועל כביש 2 E85 אפשר לנסוע דרומה 100 ק''מ לעיר פוקשאן וצפונה כמאה ק''מ לעיר סוצאוה suceva . לכיוון מערב בכביש 15 כ- 60 ק''מ מגיעים לעיר  פיאטרה ניימץ  piatra neamt . נסיעה מזרחה כמאה ק''מ מגיעים לבירת מולדובה יאש- iasi.

כ 8 ק''מ מערבה לעיר נמצאת שמורה ובה מצודה הנקראת castelul rosu  בנויה באבנים אדומות, משלבת סגנון ווניציאני עם אלמנטים מקומיים עתיקים. בלב השמורה  חיות וצמחים אנדמים וציפורים.

בעיר בתי מלון בכל הרמות עם נקודת ציון נוחה לטיולים במחוז, למעיינות מרפא, אגמים וכפרים אופייניים למחוז בקאו.

 

זקוקים להמלצה על מלון בבקאו?
ספרו לנו כמה אנשים אתם, לאיזה תאריכים, איזו רמה של מלון ונשלח לכם רשימת מלונות מומלצים.