יעדים מומלצים ערים ומיקומים אזורים ומחוזות הזמינו עצמאית אטרקציות ופעילויות מידע והמלצות

רומניה שאלות ותשובות

 

מומלץ : ראו גם השכרת רכב ברומניה עד 40% הנחה
ראו גם את עמוד ספורט אתגרי ברומניה

נפנה מערבה מבוקרשט לכיוון מחוז טרנסילבניה הקסום (ארץ האגדות בלב הרי הקרפטים) . בדרך נעבור בשדות פוריים המעובדים בידי אדם ללא מיכון עד עצם היום הזה. נחלוף ע"פ העיר פיטשטי - עיר תעשיית המכוניות, נבקר במנזר קורטא דה ארג'ש - היפה במנזרי רומניה והמשמש כמקום קבורתם של מלכי רומניה. נלגום ממי מעיין הנעורים שפרץ במקום ונשמע את סיפורי "מנולה הבנאי". נמשיך לקלימנשטי דרך עמק נהר האולט - המתפתל כנחש וחוצה את הרי הקרפטים. בדרך נבקר במנזר קוזיה שנבנה במאה ה-14 - תצפית נפלאה על העמק נוכל לעשות ממנזר קוזיה כמו כן, אם יתאפשר נבקר באתר הספא "קלימנשטי" ונתרשם ממעיינותיו.

הערות שלנו : חשוב לדעת שקורטה דה ארג'ש היא עיר ולא רק מנזר, אחת הערים העשירות ברומניה והייתה בירת רומניה הישנה [ואלאכיה] כמו תאומותיה "קמפולונג" ו "טרגובישטה" ומכאן חשיבותה ההיסטורית והפיכתה לאחד המקומות החושבים ביותר בכנסיה האורטודוקסית ולכן כאן נקברו חלק ממלכי רומניה, בשפה אחרת כאן נולדה בעצם רומניה.
המעניין במנזר, מפורסם וחשוב, שתית המים ממנו אמנם נחשבת קדושה, אך איכות המים בסימן שאלה...

האתר המרכזי בקלימנשט בנוי בתקופה הקומוניסטית ודי "מדכא" כדאי לשקול אחרי הביקור במעיינות המרפא אפשרויות לינה נעימות ונוחות יותר אליהם תזדקקו לנסוע מספר קילומטרים אך ממילא תעשו את אותה הדרך "מקלימנשט חזרה לכביש לטראנס פאגארש", מלון מומלץ ב : רמניקול וילצ'ה לחצו כאן
ומלון נוסף מומלץ ב קורטה דה ארג'ש לחצו כאן
ניתן ורצוי לבצע ההזמנה הישר דרך הקישורים הללו מראש טרם הגעתכם, הליך ההזמנה פשוט וקל והמחיר אינו כולל עמלות תיווך או הזמנה!

לינה באיזור קלימנשטי

יום 2  יום שני

יציאה מקלימנשטי לכיוון Curtea De Arges . לאחר מכן יציאה לכביש C7 Transfagaras , מצויידים בבגדים חמים, אל עבר מעבר ההרים הגבוה טרנסאגרשאן  - הרכסים  הגבוהים של הקרפטים המתנשאים לרום של  מעל 2500. במעבר ההרים הגבוה טרנסאגראשן, עובר הכביש הצר החוצה את הרי הקרפטים. נופי היער במעלה הדרך מדהימים ביופים ובגיוונם. עוברים ששה אזורי יער והעיניים בולעות את מראה העצים המזדקרים אל, עצירה באגם וידררו, מדהים ואל אגם BALEA  - אגם טבעי  הנמצא בגובה של מעל 2000 מ' ,נוף המזכיר משהו את הרי ההימאליה. נטייל באזור. הגעה לאזור סיביו, סיור בעיר סיביו עיר סקסונית יפיפיה סיור בכיכרות ובמדרחוב . לקראת ערב מגיעים לעיר הסקסונית הציורית סיגישוארה.

ההערות שלנו, הנסיעה מקורב דה ארג'ש לקלימנשט וחזרה היא בעצם חזרה על אותה דרך במספר רב של קילומטרים, דווקא אחרי קךימנשט הנוף מדהים יותר לכיוון סיביו " זו נסיעה בעמק האולט והנופים מרשימים יותר דווקא אחרי קלימנשט, החזרה על אותה הדרך פחות נראת לנו, מה שנכון שהנוף דרך אגם וידררו ומעבר הטרנס פארגארש מדהים, הכביש הזה הוא ביטוי למגלומניה של צ'אוססקו שרצה להראות שהרומנים מסוגלים להתגבר על בעיות טכניות גם בלי עזרת ברית המועצות, התוצאה מסלול נפלא לטיולים אך יש לדעת שהוא פתוח לא יותר מ חודשיים בשנה בקיץ בלבד ותמיד חשוב לברר קודם האם אפשר לעבור שם.

מקומות לינה מומלצים בסיגישוארה : [
לכל המלונות בסיגישוארה לחצו כאן ] , המומלצים ביותר : מלון דירות סיגישוארה  מלון קאסה ואגנר
מלון casa vagner מצוי ממש בכיכר העיר העתיקה ומורגשת עד היום אווירת ימי הבינים.

 לינה באיזור סיגישוארה

 

יום 3  יום שלישי

לאחר ארוחת הבוקר נטייל בעיר המקסימה - סיגישוארה - עיר מימי הביניים שבנייניה השתמרו מאז, זהו מקום הולדתו של וולאד צפש הידוע יותר בכינויו "דרקולה", נערוך סיור הכרות עם העיר. נראה את חומות העיר העתיקה ומגדל השעון המפורסם שנבנה בימי הביניים. נעבור בעיר קלוז' (אם יהייה זמן) , עיר המהווה מרכז תרבותי ותעשייתי חשוב עם השפעה הונגרית וגרמנית, השוכנת על גדות נהר הסומש החוצה את העיר. נבקר בכנסיה ונראה את בית התיאטרון הלאומי, ונבקר בגנים הבוטנים .בצהרי היום נצא מקלוז' בדרכנו צפונה אל באיה מארה ללינה

לינה בבאיה מארה.

מלונות מומלצים בבאיה מארה : מלון אמבסאדור ממש במרכז העיר
לחצו כאן או מלון מלון בסט ווסטרן


 

יום 4 –  יום רביעי

לאחר ארוחת הבוקר ב-Baia-Mare נצא ליום נפלא בחבל מרמורש הנחשב לאחד היפים ביותר ברומניה. חבל ארץ זה שוכן בין יערות ורכסי הרים בו תעשיית העץ מהווה מקור פרנסה עיקרי לאוכלוסייה המקומית. האיזור עטוף יערות עבותים, עמקים ירוקים וגבעות חיטה. מחוז מאראמורש ייחודי באירופה בשמירת המסורת. התושבים עדיין לבושים כמו לפני 400 שנה ומשמרים את המנהגים העתיקים. נראה כנסיות בנויות עץ, אופייניות למחוז. דרך SIGHTU MARMARITI נמשיך לכפר ספאנטה, בו נמצא ``בית הקברות העליז`` שידוע בשם “Mery cemetery”  משם יציאה לדרך הררית יפה, נסיעה לא מהירה, הנהר לאורך הדרך, היערות והנוף עוצרי נשימה (בכביש 18 ) דרך סיגט מרמאצי, וישאו דה סוס ובורשה. נעבור דרך ``מעבר פריסלופ`` אחד מהמעברים הגבוהים ברומניה 1413 מ`. לעשות עצירה ולצאת החוצה ולהביט בנוף הנפלא.

נגיע לכביש וואטרה דורנאי -סוצאווה, נפנה שמאלה לכיוון קמפולונג ומשם נגיע ל -  Gura Humorului. 

הערות : לנו נראה "שתפסת מרובה לא תפסת" המסלול יהיה עמוס מאד ורב אטרקציות גם עם יעשה ביומיים, לא נראה לנו שניתן להתרדם ולתפוס את יופי המקום והאתרים שהצעת ביום אחד, אתם מדלגים על אתרים חשובים מאד כמו רכבת הקיטור ב וישאו דה סוס מפל הסוסים האדיר בבורשה ששווה ללכת אליו ברגל ובדרך למפל לראות את מכבסות העץ והבתים העתיקים והנוף המרשים, מסלול שכזה ניתן לבצע בשלוש שעות, אך אז לא תספיקו להגיע עד Gura Humorului באותו היום, את המסלול המתואר מומלץ לבצע ביומים.

לינה באיזור זה מומלץ  ביותר :
בסט וסטרן או הילדיס רזידנס או מלון רומנה

יום 5 יום חמישי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע  לאזור המנזרים כדי לראות את הכנסיות עם ציורי הקיר המפורסמים, אפשר להסתפק בשלושה או בשניים  (מולדוביציה, סוצוביציה וורונט) ששמורים במיוחד ומעניינים.

נסיעה למעברי ביקאז Cheile Bicazului, המקום נבחר כאחד המקומות היפים באירופה. נמשיך לפיאטרה ניאמץ Piatra Neamnt - לאחר התארגנות בפנסיון /מלון נצא לסיור באגם ביקאז . בביקאז נמצא הסכר הכי גדול באירופה .סכר הביקאז נבנה בין השנים 1951-1960 בין שני הרים בגובה רב. בבניית הסכר השתתפו אלפי עובדים אשר רובם מצאו את מותם במקום. נבקר באגם לאקו רושו - האגם האדום, שנוצר עקב פעילות וולקנית בשנת 1837 וחזרה ללינה בפיאטרה ניאמץ 

לינה בפיאטרה ניאמץ 

הערות : גם במקרה זה ישנה חזרה על אותו הדרך [לפחות 70 ק"מ] בקטע שבין העיר ביקאז לבין לאקו רושו, מומלץ יותר לישון בלקו רושו במקום מספר בתי מלון בכל הרמות, הנוף מרשים ביותר, שווה לשקול האם לינה בלה קורשו מאשר לחזור עוד באותו היום עד Piatra Neamnt , אם עיר זו חשובה לכם במיוחד, עדיין מומלץ להכניס אותה במסלול לפני ההגעה ללאקו רוש ומלאקו רושו להמשיך דרך גאורגן לברשוב, בדרך כדאי לשקול ביקור באדם ספנטה אנא שהינו אגם בלוע הר געש במסלול הניסעה שלכם באיזור טושנד, שיהיה טיול נעים.

לינה בפיאטרה ניאמץ : מלון סנטראל המלון במיקום נגיש וטוב מאד, קרוב למרכז העיר העתיקה ובית הכנסת היהודי המפורסם, גם למלון זה כמו רוב המלונות האחרים בעמוד זה רצוי לבצע הזמנה מראש באינטרנט.

מקווים שעזרנו.

ימים 6,7,8,9,10– 24,25,26,27,28 – טיול כוכב בברשוב.

יום 11 – 29.9.10 – יום רביעי  - בוקרשט 

יום 12 – חזרה הביתה בשעות הערב המאוחרות.

 

שאלה : איך אפשר לדעת אם האזור משופע בצוענים או לא?

תשובה : שלום, צוענים נמצאים בכל רומניה ומהווים הטרדה בעיקר באיזורים העירוניים באיזורי הכפר במקומות רבים הצוענים עברו תהליך של "רומניזציה", הם יותר משולבים בקהילה ובדרך כלל לא יהוו מטרד להוציא מצב של נדידת שיירה של צוענים המגורשים מאיזור לאיזור, ברומנית שיירה צוענית נקראת "שאטרה", במצב שכזה ששיירה גדולה של עשרות עגלות עם סוסים עוברת בכביש להתרחק במהירות ולא להתפתות לצבעוניות של העגלות, מפגש עם צוענים מגורשים, הוא תופעה קיימת ברומניה, הוא מסוכן מאד עד סכנה קיומית, מסוכנים במיוחד ריכוזי צוענים בשכונות מסויימות בערים הגדולות, בעיקר בבוקרשט, גם רומנים מנוסים נמנעים מלהכנס לשכונות אלה, בערי התיירות העיקריות הסכנה כמעט ואינה קיימת. אם כי ייתכנו הטרדות של קבצנים, השילטונות ברומניה ממליצים לא לתת כסף לצוענים, בעיר ברשוב למשך תלויים שלטים גדולים מעל הרחוב בהם כתוב "תחשבו לאן הנדבה שאתם נותנים מגיע והמנעו מלתת".

שאלה : שלום, אנו קבוצה של 6 איש מבקשים לדעת אם ניתן להסתדר בכבישי רומניה באופן עצמאי או לחילופין השכרת נהג עם רכב כמורה דרך אם ניתן לתת הערכה של עלויות.

תשובה : נעמי שלום. אנחנו אישית ממליצים על נהיגה עצמית ברומניה, הכבישים אמנם אינם ברמה גבוהה, לעתים עם בורות אך התנועה המעטה בדרך כלל שלא בכבישים הראשיים. נהג ברומניה יעלה לא פחות מ 150 אירו ליום, לא כולל הוצאות לינה, הנהגים מאד מעטים ומבוקשים ואינם נוטים להתפשר על מחיר, הרכבים מודרנים וטובים בדרך כלל, אך נהג ממוצע יבקש תוספת על כל טיול שהוא מעל 8 שעות, כך שאם יש בינכם נהג מנוסה שכירת רכב תהיה חסכונית הרבה יותר וגם תאפשר לכם יותר גיוון ואפשרויות, כמובן שלשם כך תזדקקו להשקיע קצת בלמידת השטח, נשמח לעזור בנושאים אלה באם תזדקקו לנו, השילוט ברומניה אגב מצויין ובהיר וכתוב גם באנגלית, באיזורי המיעוטים גם בהונגרית, בגרמנית ולעתים גם ברוסית.
[באיזור הדלתא של הדנובה למשל] וקל באופן יחסי להתמצא.
 
ראו גם הזמנת מלון ברומניה באינטרנט בהנחה

שאלה : ברצוני לטוס לרומניה בחודש אוגוסט  להיות במלון ROWA DANY  בסינייה אבקש לקבל קצת פרטים על המלון באם ניתן האם זהו מלון טוב, ממוזג היכן בדיוק מיקומו והיכן ניתן לטייל באיזור, איזה כסף הם משתמשים כיום האם רומניה עברה ליורו, מה מזג האוויר שם בסוף אוגוסט.
אודה לתשובתכם בהקדם.
אילנה שלום.

 
תשובה : המלון ממוקם במרכז סיניה קרוב לכל האטטרקציות שבסיניה, ארמון פלש, המנזר, הרחוב המרכזי שבו בניינים מעוצבים מהיפים שיש בתיירות ההררית ברומניה, באשר לתנאים במלון איננו מכירים אנשים שבילו במלון זה, אך מאוחר ומדובר במלון חדש בדרוג של 4 כוכבים, אנו סבורים שרמתו טובה. באשר למזג האוויר אחרי ה 20 לאוגוסט קריר ונעים יותר בכל רומניה, כמובן שבסיניה הנמצאת בגושה של כ 800 מטר מעל פני הים יעים יחסית כל השנה.
 
מזג האוויר בסוף אוגוסט ובכל חודש ספטמבר הוא היבש ביותר במשך השנה, כך שנח מאד לטייל גם במסלולי הטיול ההררים שבאיזור זה, בסינייה אפשרות לעלות להרים הגבוהים בשני רכבלים, אחד מהם הגונדולה, משוכלל מודרני ומאפשר צפייה בהירה על כל האיזור של עמק הפרחובה.
 
הכסף הרומני נכון להיום הוא "רון" ron שערכו כשקל וחצי ליחידה.
כדאי ברומניה יותר להמיר אירו מכל מטבע אחר שבו שער ההמרה גבוה יותר.
 
לגבי המלון עליו את מדברת, ישנה אפשרות להזמנה שלו באינטרנט במחיר מעולה וללא עמלת הזמנה, קישור מצורף.
http://www.booking.com/hotel/ro/rowa-dany.html?aid=327769

שאלה : אבקש לקבל פירוט ומסלול נסיעה משדה התעופה לפואינה ברשוב  ברכבת /זמנים ומחירים/ תדירות, או לחלופין מונית או משהו כזה שוקי שלום.

תשובה : לידע כללי,הרכבת ברומניה בצרות, קווים רבים בוטלו, כך שמדריכי שבספרות התיירותיות,מופיעות אינפורמציות שבלחקן אינן רלוונטיות, עם זאת הקו לברשוב הינו קו ראשי ובקו זה נוסעות הרכבות מבוקרשט למרכז אירופה לבודפשט ולפראג וכל הרכבות הללו חלקן בינלאומיות עוצרות בברשוב בתחנת הרכבת הקרובה לתחנת האוטובוסים וקרובה לעיר העתיקה. מקובל יותר היום ונח יותר לנסוע במיניבוס, אלה יוצאים קרוב לתחנת הרכבת, gara de nord המיניבוסים חדישים וחלקם אף ממוזגים, התדירות שלהם כל כחצי שעה עד שעה, כל המיניבוסים הנוסעים לטרנסילבניה דרך עמק פראחובה עוברים בבראשוב. מברשוב לפויאנה ברשוב כ 20 ק"מ, הדרך הנוחה להגעה במונית, עלויות מיניבוס מבוקרשט לבראשוב כ 50 לאי, ברכבת המהירה צפה לשלם יותר, נסיעה ברכבת המאספת "פרסונאל", עשוייה לקחת זמן ממושך מאד.

הזמנת מלון ברומניה באינטרנט בהנחה
 
 
שאלה 1 2020 : שלום רב, אנו שתי משפחות (2+2 ו – 2+2 + תינוקות בת חצי שנה). אנו מעוניינים לערוך טיול כוכב ברומניה. הכוונה שלנו למצוא צימר – לא מלון, לשבוע ימים וממנו לצאת לטיולים בסביבה. האם אתם יכולים לעזור לנו?

תשובה 1 2010 : שלום, נציע לכם שני מקומות שונים שמאפשרים טיולים באותו איזור עצמו, הראשון בסיניה או בושטן, והאיזור השני הוא באיזור בראן או מואצ'ו, איזורים אלה הם המפותחים ביותר בתיירות ההררית ברומניה, קרובים יחסית לבוקרשט ומאפשרים שפע של אתרים בטווחים של עד 100 ק"מ, וגם התנאים הפיסים בהם נראים כהיותר משופרים שיש ברומניה, מדובר באיזור סיניה בושטן במלונות בוטיק קטנים וגם בהיצע של צימרים, המרחק כ 150 ק"מ משדה התעופה סיניה היא ללא ספק עיר התיירות ההררית המרכזית ברומניה, בשעות חרום יש גם בתי חולים, מרפאות ושרותי חירום שלא נדע.., באיזור בראן מאוצ'ו ישנם הרבה מאד צימרים ותיירות כפרית ברמות שונות עד הטובות ביותר ובמחירים סבירים, לאומת זאת המרחק לבוקרשט מעל 200 ק"מ והנסיעות לאתרים מסויימים עשויים להיות מרוחקות יותר, באופן כללי אנו מדברים על המחוזות פראחובה, ברשוב וקובאסנה, באיזור טירות, עיר גדולה הנחשבת ליפה במיוחד [ברשוב], אתרי סקי, מוזיאונים שונים ושבילים מסומנים בהר הגבוה ובמקומות קרובים לבתי המלון שיתאימו גם לילדים, באם אתם מכירים אזור זה אופציה נוספת היא מלונות וצימרים סביב העיר סיביו, אך המקום מרוחק יותר מנמל התעופה, נראה לנו שמהרכזים האחרים לתיירות כוכב פחות מתאימים לילדים צעירים, צימרים, חדרי אירוח ומלונות בוטיק טובים, באיזורים אלה, ניתן להזמין דרך הקישור הבא לינה ברומניה

שאלה 2 2010 : אני מעוניין להזמין מלון רצוי ליד פיאצה רומנה. כיוון שאחד הנוסעים איתי עלול לא עלינו להזדקק לטיפול רפואי, חשוב לי לדעת אילו בתי חולים קיימים בבוקרשט, אילו מלונות נמצאים לידם במרחק סביר, האם במרכז בוקרשט יש מרכזים רפואיים והאם נמצא אחד כזה בקרבת פיאצה רומנה?, אודה מאד לעזרתכם.

תשובה 2 2010 : שלום, ליד פיאצה רומנה עצמה איננו מכירים מרכז רפואי או בית חולים, אך במרחק שאינו עולה על 5 ק"מ משם, קיים בית החולים ששמו coltea ראה קישור לאתר האינטרנט של בית החולים לפרטים נוספים סביב בית החולים שפע בתי מלון הנמצאים ברחובות מאגרו וקאלה ויקטוריה שהם הרחובות המרכזיים בבוקרשט, אלה יאפשרו לכם במקרה הצורך קירבה רבה יותר לבית החולים, ראה בתי מלון בסביבה זו כולל אפשרות להזמנה באינטרנט בהנחה : רמדה בוקרשט  רדיסון  רמדה פארק

שאלה 3 2010 : שלום לכבודו, שלום לכבודה. ילדי (נכדותי - צעירות מאוד) ואני מאוד מעונינים ליסוע לראות מוצאה של אמי = סבתם ז"ל. אמי נולדה ב-וולינטירי - שהיתה בבסרביה, והיום, כמדומני - במולדובה. מבקשת פרטים אודות המקום. ניסיתי לאתר באינטרנט היכן המקום ואיזו עיר גדולה קרובה למקום הולדתה של אמי ז"ל ואיני מצליחה להבין. בקייץ, אנו מאוד רוצים לערוך מסע לרומניה. שאלתי הנוספת, האם הטיולים המאורגנים מגיעים למקום?
מקדימה תודה לתשובתכם, צביה.

תשובה 3 2010 :  שם המקום כפי שכתבת אינו מופיע באינפורמציה שבידנו, נראה שכדאי שתכתבי לנו את השם האותיות לטיניות , אני מציע שתי אלטרנטיבות אפשריות
1 הכפר וינטור יvinatori   שליד יאש iasi במרחק של 10 קמ מהעיר, כדי להגיע כדאי לקחת מונית . אופציה אפשרית אחרת היא הכפר וינטארי vindarai שליד העיר בירלד birlad גם היא מרכז יהודי במולדובה. לכל המקומות האלו קל להגיע , טיולים רבים כוללים את י אש.  בירלד פחות מתויירת. אם לא ענינו את התשובה המבוקשת שלחי את השם ברומנית ונשתדל לעזור. בברכה צוות האתר.

שאלה 4 2010 :
שלום, מעוניינת בהמלצה למדריך טיולים /נהג ברומניה בשפה העברית או אנגלית  ,לטיול של יומיים/שלושה בתחילת מרץ.
כמה עולה מדריך + רכב ליום ? בתודה נראש ניצן.

תשובה 4 2010 : ניצן שלום בתשובה לשאלתך מדריך ליום טיול ברומניה כולל רכב ,יעלה בין 120 ל150 יורו,יום העבודה עד 10 שעות, ומרחק הנסיעה ליום כ250 קמ. אין באפשרותנו להמליץ על מדריך מסויים, נראה שכאי לפגוש את האיש בטרם יציאה להתרשמות אישית, ולסיכום הפרטים וניתן לעשות זאת בלובי של כל מלון גדול בבוקרשט. ככרכה וטיול מהנה.

שאלה 5 2010 : אנחנו משפחה של 5 נפשות, טסים לרומניה במרץ ל5 ימים נוחתים בבוקר יום שישי וטסים חזרה ביום שלישי אחר הצהריים נוחתים בבוקרסט יש לנו מחשבה לראות את יאשי בגלל שורשים אך אנחנו לא יודעים אם נכון לעשות זאת בגלל חוסר זמן נשמח להמלצה איך לבצע את הטיול נכון יש לנו אפשרות לשכור רכב אולי יש טיול מאורגן אנחנו עם ילדים נשמח לקבל המלצות תודה
ויום נפלא.

תשובה 5 2010 : לאסנת שלום בלא להכיר אותכם, קשה קשה להציע הצעה מאד מפורטת, אך שילוב של אפשרויות ועובדות יקל,על ההחלטות שתעשו. יאש מרוחקת מבוקרשט  כ400 קמ והנסיעות הן ברכבת והן התחבורה הציבורית {בעיקר במוניות שרות היחסית זולות אך אלו אינן יוצאות משדה התעופה) וצריך להגיע לתחנות המוצא שלהן לוקחות זמן רב, גם הנופים בדרך הקצרה ליאש אינם מהמרשימים.( ורומניה ארץ נופית מרשימה במיוחד) ישנה אפשרות להמשיך בטיסת המשך ליאש כמה פעמים ביום, בטיסות של "טארום" .
אופציה נוספת להשאר יום או יומיים בבוקרסט אפשר לראות באתר שלנו הצעות רבות מה ואיך לטייל בעיר, ואחר כל לטוס. יאש עיר מעניינת ורבת אתרים, ועם שוכרים רכב ביאש מומלץ לעשות טיול בבוקובינה במנזרים המצויירם וכן   בסוצאבה, גם הנופים בדרך יתנו תמורה נאותה. ושוב לחזור בטיסה לבוקרסט, יש טיסות מדי פעם מיאש לנמל בן גוריון, אין בידינו לוח מעודכן, הטלפון במשרד לטיסות פנים ביאש 40232267768  והפקס40232217027 המשרד ברחוב arcu 5 ביאש. נראה לי ששילוב אזור טיול אחר עם יאש הוא משימה קשה במספר כה מצוצם של ימים, מה עוד שטיול בבוקובנה הוא באזורים רבי ענין ויופי. נוכל לתת לכם עצה להזמנת מלון דרך האתר מה שיוזיל לכם עלויות,, מלון על הקו משדה התעופה באוטופן לבוקרשט יהיה נכון, ויקל על המעברים.
נשמח לשמוע האם עזרנו. שלום רב צוות   מדריך רומניה.


 נעמי שהתייעצה איתנו,הציעה מסלול טיול, להלן המסלול והערות שלנו בכל יום באדום. 

 אנו מודים לך על הענותך המקצועית והערותיך המועילות ביחס למסלול הטיול עפ"י המלצותיך הזמנו בתי מלון באתרכם נשמח גם עזרתך היעילה במתן המלצה לבתי מלון באיזור ביקאז , בוקרשט,  ובורשה ושוב המון תודות על עזרתך האדיבה.

נעמי שלום.
 
ביקז  bicaz היא עיירה קטנה, שאינה מציעה הרבה אופציות לשהיה ובילוי, יותר אפשרויות בעיר פייטרה ניימץ  ,
piatra neamt שאינה מרוחקת, או בכיוון הנגדי lacul rosu  האגם האדום שהוא אתר תיירות בנופים מרהיבים. בורשה borsa היא בין עיירה לכפר גדול, שיש במ אתר סקי , עם סיכוי שיהיה סגור שלא בעונה, מלונות כאופציה בסיגט siget או ב  viseu de sus  אך ליעדים אלה קשה להזמין מלונות באינטרנט, עם זאת יש מלונות בעיירה ואטרה דורנה שבאיזור זה.
 
בבוקרשט  בהתאם לתוכנית הסיור שלכם, יש מלונות במרכז, וכן ליד  פיאצה אונירו ובית הפרלמנט, ליד הפרקים הגדולים חרסטראו ובנסה וכן ליד שדה התעופה באוטופן, מדובר בעיר שהמטרופולין מונה 2 מליון תושבים, ואזור בוקרשט יותר מ3  מליון, שאלו ספציפית ונוכל להציע הצעות מתאימות.
 
בברכה צוות רומניה.

שלום מעוניינת לדעת מתי ארמון הפרלמנט בבוקרשט פתוח :

ארמון הפרלמנט פתוח בכל ימות השבוע מלבד יום שני שעות הסיור משתנות מיום ליום, תוכלי להכנס לאתר האינטרנט של http://www.cdep.ro/pls/dic/site.page?id=10 ולברר את הפרטים המדוייקים, מומלץ לבצע את הסיור בשעות הבוקר, זו המלצתנו.
 
שער הכניסה משתנה מדי פעם בשל שיפוצים, בדרך כלל הכניסה מהשער הצפוני.
כל נהג מונית יקח אותך לשער הפתוח באותו היום. 
 
שלום רב. ראשית אודה לכם, על המידע הרב המוענק באתר ועל הנכונות לעזור. אנו 5 חברים שמגיעים בעוד כשבוע וחצי לרומניה. אנו מגיעים מהונגריה, כשיעדינו- העיר סיביו. אנו מצויידים ברכב. המסלול העקרוני של הטיול כולל יציאה מסיביו לכביש 7 סי, משם לעיר בראן
וסיניאה ומשם לרדת דרומה לבוקרשט. לחלק זה של הטיול (מסיביו לבוקרשט) אנו מקדישים 4 ימים. רציתי לדעת על
המלצות לטיולי שטח רגליים באיזורים המדוברים, שישלבו הרבה נופים ובעיקר מים. כמו כן רציתי לדעת היכן ניתן לקבל מידע על מפות סימון שבילים ( אם קיימות) ועצות נוספות לטיול מעין זה.  כמו שציינתי אנו מצויידים ברכב, ומתכננים ללון במוטלים או אכסניות. בכל אופן לינה בשטח אפשרית אך לא ליותר מלילה אחד. אודה מאוד אם תענו בהקדם. בברכה, חיים.
 
תשובה [אוגוסט 2010] חיים כנפו שלום
 
א. כביש 7 הוא גם כביש מס1 , שימו לב כ13 ק"מ מהיציאה מסיביו,  התפצלות, לכיוון כללי בראן אתם ממשיכים בכביש מס 1 בשילוט סביר שיופיע ברשוב.
 
ב. אני מבין שיש לכם להליכב ברגל זמן של יום וחצי בערך, ממליץ על מסלול בהרי הבוצ"ץ, צאו מבושטן busteni ' ליד מלון סילבה, נמצאים משרדי
כוחות החילוץ ההרריים (מעין רשות שמורות הטבע שלהם) שם תוכלו לקבל גם מפות שטח, ולתכנן את הטיול שלכם,גם בהתאם למזג האויר שיהיה באותו זמן, חייבים להודיע,( וגם מאד כדאי)  , על טיולים בשבילים מסומנים,חפשו salva  monte  והתייעצו אתם. אגב: כאן בהרים אלו התרסק ההליקופר הישראלי, ראו כתבה באתר. אם יהיה צורך אפשר להתייעץ אתנו  בטלפון  0244227297  או 0744101549 בהיותכם ברומניה.
  
איציק  צוות רומניה.
 
שלום לכם,
 אני נוסעת לטיול ברומניה בין התאריכים 23 עד 29 . ב- 28 בערב נהיה בבוקרשט ואשמח לדעת אם יש  קונצרטים של מוזיקה קלסית, אופרה או מופעי מחול באותו ערב בבוקרשט . בשאר הלילות נהיה בסינאיה כך שאשמח לשמוע אם שם יש איזה שהוא מופע. אשמח לשמוע גם אם יש קונצרטים בכנסיות. תודה , דלית.
 
דלית שלום.       
התשובה לצערי קצרה ומאכזבת. ממש בחרת את שבוע ה"בצורת"בתחום במשך השנה כולה. בסיניה נגמר סיפור פסטיבל אנסקו ומוסיקת עולם, (כתבה באתר תופיע בקרוב) ב19 לאוגוסט, בבוקרסט האופרה בפגרה תתחיל ב10לספטמבר. כל התזמורות הפילהרמוניות בפגרה בכל רומניה יתחילו לפעול בספטמבר. מה שנשאר מיסות בכנסיות, בסיניה כנסיה אורתודוכסית, בכניסה לעיר הישנה, וכנסיה קתולית(מאחורי הדאר ברחוב הראשי).
 
 
כאחד שב6 שנים אחרונות מגיעה לרומניה אחת לשנה באוגוסט ( חופשה ) שוכר רכב למשך כ8 ימים והולך לאיבוד ברחבי הצפון היפה .בעיתי התחילה לפני כ3 שנים שחברים לעבודה שמעו את התלהבותי והחלו ללחוץ עלי לארגן טיול יחד איתם . אכן באוגוסט האחרון יצאנו קבוצה של 34 אנשים ונהינינו ברומניה . הטיול כלל בוקרסט סיניה פיאטרה ניאמץ בקאו מעברי הביקז סיגישוארה סיביו כל זאת במשך 8 ימים 7 לילות .כאשר בערבים יצאנו למקומות עם הופעות פולקלור
כמובן שעם האוכל בא התיאבון והטילו עלי לבדוק אפשרות לטיול נוסף בשנה הבאה כמובן לשאר המקומות שלא היינו . כאן אני מבקש את עזרתכם , אני מתכוון להגיעה לאיזור מרמורש ובוקובינה והכוונה להיות יומיים באותו המלון כאשר ביום נקיים טיול באיזור ובערב אירוע ואו הופעת פולקלור
אני כבר הייתי באיזורים אלו ומאוד נהיניתי
האם תוכלו לספק לי מידע התחלתי או להפנות אותי למדריכים מקומיים
תודה על עזרתכם
דורון
 
שלום דורון כל הכבוד למי  שמארגן בעצמו טיול ל34 איש. לעצם העניין,אם ההחלטה על אזור מארמוראש ובוקובינה היא סופית, אתה בוודאי יןדע שמבוקרשט ברכב המסלול הוא כפול קילומטרים.האם תוסיפו יצים לטיול הבא אפשרות קיימת היא  טיסה לבאיה מארה, ויציאה משם.
אני מקצר את התשובה בשל העובדה הטכנית שמשהוא השתבש עם הסמן וכיוון הכתיבה הוא הפוך,ואיני יודע לצאת מזה. מה10 באוקטובר אני בארץ (
בישראל, טלפונים 
089950645
0544980544
 
ברומניה
 
040244227297
040744101549
 
הטלפונים ברומניה עד  ה7 לאוקטובר.
 
איציק צוות רומניה.
 
שאלה המשך : ידוע לי שעדיין מוקדם להכין טיול אבל אני לא רוצה להמליץ על מסלול אם אני לא מכיר אותו אין החלטה על איזור אבר אני לוקח בחשבון שאת טרנסילבניה במיוחד באיזור התיירותי שלה עברנו . חשבתי לנסוע דרך קלימנשט לקלוז ומשם למרמורש לדעתי אתה צודק לגבי המסלול הארוך ואולי כדאי לחזור בטיסה מבאיה מארה , כרגע הכל פתוח וזה רק גישוש.
 
תשובה המשך :
א. אנחנו אכן עוסקים בתכנון טילים לפונים אלינו, יש לכך עלות,אך התוצאה מיעוץ היא בדרך כלל העשרת הידע , ועדכון לזמן אמת,ובשל קשרינו ,לרוב גם הוזלה משמעותית בהוצאות האמת ,
 
ב. פרטים חשובים לכל יעוץ, מספר המשתתפים הצפוי,שטחי התענינות מיוחדים, אוכל כשר האם חשוב?(הלוגיסטיקה סביב נושא זה מסובכת למדי)האם בטיול אנשים המחפשים שורשים,בטיול למרמורש ובוקובינה הרבה אתרים יהודיים בסיגט, וטרה דורנאי, וסוצאבה, ועוד.
 
אני מציע לחכות עד שאנחנו נחזור לישראל, ונדסקס אז, בינתיים ענה על השאלות ששאלתי , יעזור להתארגן לתשובה.
 
שנה טובה  איציק.
 
שאלה המשך : היי איציק ידוע לי שכל עבודה מצריכה תשלום , וכמובן עלי לדעת הערכות עלות לטיול שכזה כדי לעניין אנשים , אני מצפה להערכת מחיר כולל השקעתכם לפי ניסיון העבר הייתי צריך להוריד מספר של עובדים מהרשימה שהייתה גדולה לטעמי לכן אין בכוונתי לעבור את ה35 אנשים וכל זה ממקום עבודה של יותר מ5000 עובדים אין כוונה להוסיף דתיים ושוב כמו בעבר היו טבעוניים וצימחוניים ולא הייתה בעיה כמו כן אין כוונה לחיפוש שורשים למעט עם הם טובים לאכילה שטחי התעניינות הם נופים אטרקציות כמו רכבת הקיטור אוכל טוב בילויי פולקלור אומנות שווקים אירוח בכפר אותנטי וכ"ו ממתין להגעתך אני טס לסינגפור ב07 -10 למשך שבועיים כך שלא יהיה קשר, תודה.
 

א. איך מגיעים לסינייה?
ב. ראיתי באתר וילות יפות בפאתי סינייה שבהם ניתן לקבל חדר בסכום סביר. האם כדאי? ומה המרחק ממרכז העיירה
 לדוגמא :
Vila Lucica
66A Calea Bucuresti, 106100 Sinaia
ג. האם כדאי בוילות או עדיף בתי מלון ( אני מעדיף וילה שקטה )
 
ישראל שלום.
 
מבוקרשט לסיניה בכביש מס 1 הכביש לברשוב דרך פלויישט.
אם הכוונה לתחבורה ציבורית כך הדרך המהירה טכסי משדה התעופה עשוי להגיע ל100 יורו, הדרך השניה באוטובוס או ברכבת משדה התעופה לתחנת הרכבת גרה דה נורד  GARA DE NORD ׁ'כל כמה דקות מכריזים ברמקול בשדה התעופה מהיכן יוצאים האוטובוסים לתחנה. מהתחנה של הרכבת יוצאות רכבות לסיניה, וגם מיניבוסים היוצאים ברצף לברשוב ועוצרים במרכז העיר סינייה.
 
לטעמי וילות עדיפות ממלונות, ישנן קרובות מאד למרכז, גם ברחוב הראשי לדוגמא
וילה קאמליה  Vila  Cameliaמאחורי מלון  סיניה 200 מטר ממרכז סיניה, אני מרשה לעצמי להמצליץ, כדאי להזמין דרך האתר שלנו, המבנה כשלעצמו מעוצב נפלא אם מדרגות קשות לא להזמין בקומה השלישית.
טיול נעים. איציק צוות רומניה.

שאלה:
 
שלום
אני נוסע לבקר חבר באזור סיביו
קראתי אצלכם על מסלול טיול שם
......
יום שישי לטיול סיביו ומסביב לה
אתרים:  כיכר העיר, המעברים התת קרקעים, מוזיאון לאמנות ברוקנטל (הטוב ברומניה) הכנסיה האוונגלית, האותודוקסית הגדולה, מגדלי השמירה של הגילדות הגדולות , כיכר ליסט. מלון אימפריאל המרשים, מוזיאון הכפר( נסיעה ברכבת ההרים הקטנה) וכן מעינות אוקנה סיביולואי, מוזיאון הזכוכית המרשים בסיביל ועוד. לינה בסיביו.
 
לא ברור לי איך מגיעים
למעברים התת קרקעיים
מוזיאון הכפר והרכבת הנלוות
ומוזיאון הזכוכית
אשמח לדעת איך להגיע אליהם
וכמה מילים על המקומות הללו
בתודה מראש
ארלה 
 
תשובה:
 
ארלה שלום
 
לשאלותך
1 המעברים מצפון לכיכר המרכזית מהעיר העליונה לתחתית.
2 הרכבת הקלה למוזיאון הכפר יוצאת גם היא ממרכז העיר אפשר לעלות עליה בנוחות ליד מלון איטר קונטננטל,ולרדת משער המוזיאון בערך 10 קמ.
3 למוזיאון הזכוכית בסיביאל,אם אתה עם רכב בכביש E68 שהוא גם E81 עד סליסטה,ומשם 5 קמ לסיביאל  הכל משולט היטב, יש ממרכז סיביו  
   תחבורה ציבורית במיניבוסים למוזיאון ולכפר.
 
וחוץ מזה יש לך חבר שם תתיעץ איתו, אך אתה יכול להתייעץ איתנו, למסלול מעמיק יותר , ראה באתר יעוץ מומחה ברומניה, היעוץ בתשלום אמנם אך חוסך להרבה אנשים גם תלאות מיותרות וגם הוצאות ראה"יעוץ מומחה'  ואם יש  לך צורך נשמח לעזור.
אחרון : בסיביו נמל תעופה בינלאומי, אפשר לטוס בטארום בטיסת המשך מבן גוריון לסיביו.
 
מקוים שהועלנו צוות רומניה.
שאלה:
שלום, שמי רבקה ואני מבקשת לעשות טיול שורשים לרומניה למקום שבו נולד אבא שלי - gimesh palanca. הבעיה היא שאני לא יודעת איפה זה ואין לי מושג איפה לחפש את המקום. ניסיתי בגוגל earth אבל לא מצאתי. על פי בת דודתי העיירה הקטנה נמצאת ליד gura humorului בבקובינה. ממישהו אחר שמעתי שזה במולדובה. ראשית לכל אני מבקשת לדעת איפה זה נמצא ואיך מגיעים לשם. אני רוצה שזו תהיה נקודת ההתחלה של הטיול כיוון שבהמשך אני רוצה להגיע לדורוחוי (מקום הולדתה של אמי) אולי דרך בוטושאן. אודה על תשובתכם
 
תשובה:
רבקה שלום.
 
המקום  שאת מחפשת  נמצא במחוז בקאו  בכביש  מאונשט ONESTI  למירקוראה -צוק. כביש מס  12A הכביש הזה די מרוחק מדרך ראשית ואין לי ידיעה איך מגיעים בתחבורה ציבורית, אך אמורה להיות לשם רכבת .מאונשט נוסעים דרך טרגו אוקנה,דרמנשט קומנשט,בערך כ60  קמ
משם לדורוחוי  דרך בקאו, טרגו פורמוס בוטושן, או בדרך טובה יותר(כביש טוב יותר) דרך סוצאבה ,בערך כ250 קמ.
 
אם  דרוש לך מסלול מתוכנן, הדורש יעוץ משמעותי יותר, ראי את תנאי היעוץ שלנו באתר.
 
מקוה שעזרתי במשהוא
 
איציק צוות רומניה..
 
 
 
שאלה:
שלום,
 
אנחנו 2 זוגות בסביבות גיל 55-65 רוצים  לעשות טיול שורשים ב-IASI וביקור בקבר אחים בפודי לואיה (אני מקווה שכך כותבים את שם המקום)   קבר אחים מתקופת מלחמת העולם השנייה.
 
כמובן נרצה גם לטייל ברומניה עם אפשר במיניבוס עם נהג.
 
אבקש עזרתך לבניית סוג כזה של טיול.
 
את הדרך מבוקרשט לייאש חשבנו לעשות בטיסה פנימית.
 
תשובה:
שלום מרים, וכל הנוספים.
 
נשמח לעזור לכם לתכנן  טיול ברומניה.
הרעיון  הטוב לטוס ליאש מאפשר זמן לטיול במולדובה, בוקובינה, ואף במאראמורש.אבל איננו יודעים את סדרי העדיפות שלכם.
ככלל איננו ממליצים בדרך כלל על נסיעה אם נהג רומני, יקר מאד, הרמה נמוכה בדרך כלל, ולעיתים המנטאליות יוצרת אי הבנות מיותרות, מוטב להתכונן נכון בבית, להיות אדון לעצמך..השילוט ברומניה טוב למדי,
אם תרצו  תכנן מפורט, נשמח לקבוע זמן ומקום.
 
טלפון  שלי   0544980544
בבית      089950645
 
שאלה:
שלום לצוות רומניה
 
   אנחנו זוג הורים +2 בנות 16 ו-23 וכנראה גם סבא.  הייתי סטודנט ברומניה בשנים 81-86.
 
קניתי כבר כרטיסי טיסה ל-15 לאפריל וחזרה ב24 ערב פסח שני.
 אני מעונין בבניית מסלול [רכב שכור]
 
2 לילות ראשונים ו-2 אחרונים בבוקרשט. כוון כללי בראשוב+פויאנה+דרקולה.
 
מהו המועד הטוב ביותר לתכנון  והזמנת מלונות?
 
תודה
 
יורם מילר
 
תשובה:
לד"ר יורם מילר שלום.
אשמח לקבוע פגישה, לבנית מסלול שיתאים לציפיות שלכם,אני מציע שנתאם בטלפון  0544980544 או בבית 089950645  .
 
בברכה איציק צוות רומניה.
 
 
 
שאלה:
 
שלום רב,
 
אנו שתי משפחות עם ילדים גדולים (סה"כ 6 או 7 אנשים), שרוצים לטייל ברומניה ביולי 2011, במשך 8-10 ימים.
 
האם תוכלו להמליץ על מסלול הכולל בעיקר טבע יפה, הרים, יערות, אגמים (דובים...) וגם אתר נחמד של מעיינות חמים?
הכוונה לנהיגה עצמית. ניתן לשלב מסלולי הליכה קצרים ולא קשים במיוחד.
 
תודה,
 
דרור ירושלמי.
 
תשובה:
דרור שלום.
 
תוכלו לנסוע לטרגומורמורש, דרך סיניה, לעצור לשני לילות במטאורה ושם גם לטייל במסלולי הליכה, לאחר מכן להצפין לאסטויה, ומומלץ לשהות שם כיומים, ולחזו דרך....
מלונות תבכל המסלול תוכל להזמין דרך עמוד המלונות שלנו.
למטב ידיעתי מדריך, מדריך ניתן להשכיר בבוקרשט בכ 150 יורו ליום ועדיף לוותר על כך.
אם תזדקק למידע נוסף או ייעוץ פרטני, צור קשר לקביעת מועד יעוץ.
 
 
שאלה:
שלום,
אנו משפחה המונה 7 אנשים (בגילאים 2-87) המיועדים לטוס לרומניה בין התאריכים 8-13.4. אנו מתכננים לשכור רכב+נהג.
ברצוננו לקבל עזרה בתכנון מסלול שיתחיל בצהרי היום בבוקרשט, יעבור דרך קונסטנצה לחוף הים השחור (בה התגוררה משפחת סבתי), הדנובה והעיר מוינשט שבחבל בקאו (בה נולדו וחיו סבתי וסבי).
המסלול צריך להתאים לקצב נינוח, לא נסיעות ארוכות מידי. לכלול שילוב של מוזאונים (מעט), טבע ושורשים (למשל- בית העיריה-סבא של סבתי היה ראש עיר מוינשט 1920-22).
 
לינה יכולה להיות בפנסיונים, צימרים ומלונות לא יקרים (אבל נוחים, בהתחשב בנפשות המטיילות).
כמה יכול לעלות תכנון מדוקדק של מסלול כזה?
 
תודה
נופר
 
תשובה:
שלום לכם.
נראה לי שנוכל להסתפק בערך בשעתיים ,בואו עם שאלות מדוייקות,
צרו איתי קשר בטלפון 0544980544 לקביעת זמן ומקום.
בברכה איציק צוות רומניה.
 
איציק תודה רבה,
 
כמה אמור לעלות לי פגישה שכזאת? (אני בשם המשפחה, כמובן..)
תודה
נופר
 
שאלה:
שלום רב,אני טס לכנס בעיר קלוז נפוקה ברומניה,בחודש אפריל.אני חייב להיות בכנס בימי חמישי ושישי, ואני שומר שבת אז גם שבת.חשבתי להגיע לרומניה ביום שני בערב, ולטייל מעט עד רביעי בערב.האם יש המלצות מה כדאי לי, חשבתי לנחות בבוקרשט ומשם רכבת לסיניהושם לטייל ..אפשר לקבל טיפ ספציפי איך כדאי לנצל את המעט זמן, והאם כדאי אולי להקדים את הטיסה בעוד יום בתודה רבה אוהד.
 
תשובה:
אוהד שלום..
הרעיון שלף להגיע לקלוז ברכבת כמובן אפשרי(כדאי לדעת שמתחנת הרכבת בבוקרשט, יוצאים מיניבוסים לסיניה בתדירות הרבה יותר גבוהה מהרכבת)במקביל ישנה אפשרות להתייעץ איתנו ולבנות מסלול מסודר שיתאים לך על פי נושאי ההתענינות שלך,כולל הזמנת מקומות הלינה, לניצול הזמן ולראות אולי יותר אם תגיע יותר מוכן.
אם תבחר באפשרות זאת התקשר לקביעת זמן ומקום איציק טל  0544980544
בברכה איציק זמיר צוות רומניה.
 
 
 
 
 
שאלה:
 
שלום רב
 
מתעניין בטיול לארמיהייפולוו (וולא לואי מיהיי) ולאורדיה והסביבה. עם אפשרות לטיול בקרפטים הרומנים.
 
אני יודע שאולי קל יותר להגיע מהונגריה.
 
או ברכב שכור או להגיע לעיירה ברכבת מהונגריה ושם לתאם עם נהג.
 
מה אתם אומרים?
 
יחיאל שטיינמץ
 
תשובה:
יחיאל שלום.
 
ההרים הקרובים לאורדיה הם הרי האפוסן, כדי להגיע לקרפטים כמה מאות ק"מ לפניך, אם התכוונת לטייל בין אורדיה לקלוז" ההצעה לבוא מהונגריה אפשרית,(כדאי אז לשכור רכב בדברצן בהונגריה)אם בכוונתך לטייל באזור בקרפטים טוס לבוקרסט ומשם בטיסת המשך לאזור בו תרצה לטייל, יש טיסות לקלוז סיביו, באיה מארה, סוצאבה ועוד.
אפשר להתייעץ איתנו, ראה יעוץ באתר. לשם כך אפשר להתקשר בטלפון לשיחה ישירה 0544980544
איציק צוות רומניה ,ולקבוע זמן ומקום.
 
שאלה:
איציק תודה
 
בכל זאת כעת אני פנוי ומול מחשב אז אם תוכל תתלבט איתי ואם לא - אני אתקשר מתי שהוא.
 
המקום בו נולדו שני הסבאים שלי זה בורשה.
 
אח"כ אחד גר בארמיהייפולוו (וולה לואי מי היי) - תחנה ראשונה של הרכבת מדברצן בתוך רומניה. והוא הסתובב הרבה אצל הרעב'ה מויז'ניץ באורדיה.
 
סבה שני גר בסלוטפינה בצ'כוסלובקיה דאז, אוקראינה דהיום, סמוך לסיגט  בצד השני של הטיסה. היינו שם עם נהג יהודי מנוייג'ורוד.
 
אני רגיל לנהיגות ארוכות וגם נוהג הרבה בחו"ל. 
 
אני גם צריך שיהיה משהו מעניין לילדים שבאים איתי - נוף. ולכן חשבתי על הקרפטים.
 
עדיין נהיגה מדברצן עד בורשה וחזור על פני 3-4 ימים נראית לי קצת דורשת מחשבה.
 
או שמא לוותר על החלק של בורשה. ולהסתפק בהונגריה ומערב רומניה.
 
תודה
 
יחיאל
תשובה:
 
שאלה:
שלום רב.
שמי דב הייניש ואני מעונין להצטרף לטיול מאורגן לצפון רומניה לטיול שורשים. המטרה לבקר באזור
בוקובינה בראדאוץ  סוש'בה ודורנשטי. ביחד איתי תבוא אשתי ואמא שלי בת ה88. אמא שלי מצבה טוב.
ראש פתוח וחכם, יודעת רומנית,אנגלית, איטלקית הונגרית וגרמנית מלבד העברית ובשבילה זה לסגור
מעגל. התאריכים האפשריים הם מאי יוני או יולי. אשמח לקבל פרטים. מה שכן אנחנו מעונינים שהיא תהחה
בחדר יחד עם מישהי שתצטרף לטיול מבין המטילים. האמא מאוד נוחה וחברותית. אשמח לקבל מידע.
 
תשובה:
דב שלום.
אנו לא מתעסקים בטיולים מאורגנים, תוכל להרכיב טיול לרומניה עצמאית בעזרת האתר שלנו.
או להתקשר לקבוע מועד לייעוץ עם איציק זמיר, בו תרכיבו את כל המסלול.
ניתן לבצע דרכנו הזמנה לכל המלונות לאורך המסלול ללא עמלות תיווך.
 
שאלה:
בוקר טוב!שמי אליעזר בחודש אפריל אנחנו טסים לרומניה נוחתים 00.15תאריך:10/4 חזרה 17/4 שעה 01.00 שאלתי: אם תוכלו לתת לי טיפ, כמו, אנו רוצים לקחת רכב בשדה עם הנחיתה למצוא מקום לינה ארוחת בוקר. האם כדאי קרוב לשדה התעופה או להגיע לעיר?כעקרון אני מעונין להגיע למעבר ביקז האגם האדום סיניה ברשוב פוינה ברשוב מערות המלח.יש אפשרות לקבל ממכם כיוון אשמח
 
תשובה:
לאליעזר שלום.
 
מלון בשדה התעופה הוא רעיון טוב, נראה לי שכדי בבוקר לצאת לדרך וגם מלון בפלויישט (40 קמ צפונה משדה התעופה בכביש מס 1 )הוא רעיון טוב, ראה מלונות מומלצים באתר שלנו, כדאי להזמין את השרותים דרך האתר ולחסוך עלויות. ראו גם יעוץ לתבנון הטיול באם נחוץ?
בברכה איציק צוות רומניה.
 
שאלה:
 
שלום
אולי אתם יודעים אפה אפשר להשיג את השיר פליניצה ברומנית?
 
תשובה:
שלמה גוטמן שלום
 
כפי שאתה כתבת "פליניצה"איננו יודעים.
 
אולי התכוונת לריקוד העממי פריניצה?אם כך בכל חנות תקליטים שמוכרת מוסיקה רומנית,
 
בברכה צוות רומניה.
 
שאלה:
 שלום,
אני מעוניין לטוס עם עוד 3 חברים (סה"כ 4) לקונסטנצה ולא מצליח למצוא טיסה.האם קיימת טיסה ישירה או שחייבים לנחות קודם בבוקרשט?
אשמח לקבל ייעוץ,
בכבוד רב,
נבו.
תשובה:
שלום נבו.עד כמה שאני יודע אין טיסה ישירה לקונסטנצה,אפשר לתאם עם טארום טיסת המשך מבוקרשט, המקום הקרוב יותר לטיסה הוא וורנה (שבבולגריה), בנושא היעוץ לא הבנתי האם יעוץ שמעבר לשאלה הספציפית, אם דרוש אשמח לענות.מהיא תוכנית הטיול? איציק צוות רומניה.
 
שאלה:
היי איציק,
תודה רבה על התגובה המהירה.
כרגע מהות הנסיעה היא חופשה קצרה של סופ"ש.חשבנו על קונסטנצה כיעד מעניין עם חוף ים יפה.
מסתבר שלא ניתן למצוא חבילות נופש ליעד הזה מהארץ.
כבר חשבנו על שינוי היעד לבולגריה ומשם לנסוע לקונסטנצה.
אשמח לקבל המלצה לאתר נופש המתאים לצעירים.
תודה רבה,
נבו.
 
תשובה:
נבו שלום אתר נופש מתאים לצעירים הוא VAMA VACHE  (וואמה ווקה)ראה באתר בעמוד הבית כתבה בעניין( לקראת סוף העמוד "נואייבה של רומניה} מה עוד שהמקום על הגבול קרוב מאד לוורנה בבולגריה,אם תרצו מלונות יותר טובים תוכלו להזמין דרך האתר במנגליה פחות מ5 קמ מוואמה ווקה.מוואמה ווקה לקוסטנצה כ60 קמ בכביש  E87
 
שאלה:
שלום,
ברצוננו לארגן טיול משפחתי (8 נפשות) בחופש פסח לרומניה בן כשבוע ימים (תאריכים 15-22 לאפריל).
אשמח אם תוכל להמליץ / לסייע במציאת טיסות זולות לרומניה.
בתודה,
דן שלום
תשובה: 
טיסות זולות לרומניה בפסח, נראה לי קשה,
כנסו באתר שלנו לטיסות לרומניה ומשם לטיסות זולות לרומניה,אני מאמין שב"טארום" הטיסות היותר זולות,
בהצלחה
צוות רומניה
http://www.romania-tourism.co.il/romania_flights.html
 
תודה.
 
שאלה: 
שלום לכם
אני מתכנן ב'ה לנסוע בחופשת הפסח לטיול שורשים עם אימי .
אימי בת 68 ילידת בוקרשט ואבי ז'ל שמאוד הייתי קשור אליו יליד דורוחוי.
אנחנו בשלבי תכנון ראשונים ובסהכ' אימי די מכירה את האזור מכיוון שהיתה בטיול שורשים עם אחותי לפני כמה שנים (הן שכרו רכב).
אנחנו כנראה נשכור רכב והייתי מעוניין במידע פשוט איך להגיע לדורוחוי מבוקרשט מכיוון שאני אנהג ואימי מספרת שהחוויה בדורוחוי היתה מאוד קשה להן
"הן הרגישו שהן מגיעות לעזה" והן ברחו משם .בעקבות החוויה רציתי לדעת אם יש דרך לתאם מראש ביקור באזור? אולי יש מדריך מקומי? אולי קהילה יהודית במקום ? בכדי כן לבקר ולראות את המקום גם אם הוא שונה ואחר. יתכן שאזדקק ליותר פרטים בהמשך שנדע יותר איפה אנו מתכננים לבקר.
 אודה לכם אם תוכלו לשוב אליי יואב.
 
 תשובה:
שלום לך
לשאלתך להגיע מבוקרשט לדורוחוי בכביש מס 2 שהוא גם E 85 עד רומן משם בכביש E58 עד בוטושן ומשם בכביש 298 לדורוחוי, בערך 500 ומשהו ק"מ. נראה לי שאם הביקור בדורוחוי הוא לב העניין כדאי לטוס מבוקרשט לסוצאבה לשכור רכב שם ולחסוך כאלף קמ,ראה טיסות פנים בטארום.ראה גם את היעוץ שלנו באתר אולי תוכל להעזר.
בברכה איציק צוות רומניה.
 
האם אתם יכולים להמליץ על חב' השכרת רכב ברומניה ? אשמח לשמוע מכם תודה.
 
השכרת רכב ברומניה
http://www.romania-tourism.co.il/rent_car_in_romania.html
 
 שאלה:
שלום למפעילי האתר,
אנחנו שישה חברים בני שישים פלוס, מתכוונים לצאת לרומניה בספטמבר הקרוב.
בינינו יש " חולי הגה" שישמחו לנהוג למרות העובדה, שהכבישים במצב גרוע למדי,(כפי שקראנו)
אך קראתי באחד האתרים , שעדיף לקחת נהג מקומי, כדי לא להסתבך עם המקומיים .
האם אפשר לקבל את חוות דעתכם?
התכנית שלנו בת שבועיים, ובאופן כללי ( עדין לא ירדנו לפרטים) בוקרשט – פייטרה ניימטץ – מעבר הביקאז- אגם לאקו רואשו – ברשוב
בה נשהה כמה ימים ונצא לטיולי כוכב. ( סיביו , פויאנה , מכרה המלח , ברן קסטל, סיגישוארה,) נסיעה לסינייה וחזרה לשדה התעופה.
אשמח לקבל תשובה מעודכנת.
 
 תשובה:
התוכנית שלכם נראית לי מאוזנת, מרחקים סבירים מסלול עם הרבה מראות נופיים,אתרי מרפא וכף בעיקר בקטע שבין פיאטרה ניימץ לברשוב(סובאטה, טושנד, קובסנה ועוד),ברשוב העיר השווה כמה ימים,לדעתי רשנוב (המצודה) מרשימה יותר מבראן ועוד בס"ה חשיבה נכונה לטיול משולב וזמן לבלות.
בעניין נהג מקומי, אנחנו לא מביאים דעה נחרצת, אך אם יש מי מרוצה לנהוג ביניכם עדיף, תוכלו להזמין רכב דרך האתר בצורה אמינה וזולה יחסית, איננו ממליצים על נהגים, אך נוכל לתת לכם טלפון להתייעצות עם נוגעים העניין,
ראו גם יעוץ באתר באם אתם חושבים שתפיקו מכך יותר. נוח להזמין גם מלונות בדרך.באתר שלנו{הוספנו הפניה למלונות מומלצים בשבועות האחרונים)
בברכה איציק צוות רומניה 
 
אני ואישתי מתעתדים לטוס הקיץ לרומניה.
אישתי ילידת סיגט, ואנחנו מתכוננים לשהות בפליקס.
הייתי רוצה לדעת מה המרחק בין פליקס לסיגט, משום שאנחנו רוצים לנסוע לראות את עיר הולדתה
 
תשובה לעניין המרחק בין ביילה פליקס (שליד אורדיה) לסיגט מעל 250 קמ לשם השוואה כמרחק שבין באר שבע לקרית שמונה, הדרך מבאיה מארה או מסטו מארה סיגט יפיפיה, אזור מרמורש שווה כמה ימים,
 
 
במסגרת טיול מאורגן אנחנו מתכננים ביום החופשי לנסוע במונית מהמלון בסיניה לבוטושן ודרבן.האם זה בסדר,והאם אפשר לנסוע בבוקר ולחזור בערב למלון
וכן,כמה זה עולה
בתודה מראש
חנה איזיק
 
חנה שלום : שלום לכם
אני מבין מכם שהנסיעה המתוכננת היא לצורך טיול שורשים לבוטושן ודורובן, אבל העובדות הן:
מסיניה לבוטושן 400  קמ בדרך הקצרה ביותר משם לדורובן עוד 80 מילים אחרות הלוך וחזור כ1000 קמ, מהירות ממוצעת בכבישי רומניה, ובוודאי באלו שאתם חייבים לנסוע היא, אם הנהג זריז במיוחד 50 קמש  זאתת אומרת נסיעה נטו  (מה עם שרותים ארוחות, להציץ בנוף הנהדר בדרך)רק נהיגה מעל 20 שעות.
אם הביקור אכן חשוב הוסיפו כמה פרטים חשובים כמה אנשים אתם באיזה תאריך מהו המקום הקרוב ביותר לבוטושן במסלול הטיול שלכם, וגם גיל כדי לדעת לאיזה מאמץ אתם מסוגלים.
יש לי אולי להמיע לכם כמה הצעות שאולי לא חשבתם.
 
באשר למחיר אנחנו לא מבצעים אך בהנחה שרק הדלק יהיה מעל 100 אירו, אני מעריך סביבות 250 אירו, אבל אולי אתם טובים במשא ומתן...בכל מקרה אוכל להמליץ על נהג מדריך אפילו דובר עברית ותנאים תסכמו איתו
מחכה להבהרות שלכם ואשמח לעזור.
איציק צוות רומניה.
 
שאלות ותשובות שהתקבלו בקיץ 2011
 
 
שלום
 אנחנו משפחה שמעוניינת לבלות כשבועיים ברומניה בקייץ הבא.
חשבנו לבלות מספר ימים בערים ואז לשכור צימר באזור כפרי בו חשבנו לעשות פעילות.:
רפטינג, רכיבת אופניים, דייג וטיולים רגליים לא ארוכים.
היכן מתאים לשכור צימר כזה? כמו כן הייתי שמחה לדעת האם קיים ספורט הראפטינג ברומניה והאם ניתן לשכור אופני הרים לטיול.
בתודה רבה. נאוה
 
תשובה
נאוה שלום.
התשובה היא חיובית לכל השאלות,כלומר יש אופניי הרים ,יש רפטינג ועוד פעילויות רבות, ראי באתר, כל נושא באזור המתאים לו ורומניה אינה קטנה,
נהיה יותר מעודכנים באביב,יתכן ויתווספו כתובות נוספות עד אז,אם תזדקקו לתכנון יעיל של הטיול נעמוד לרשותכם בישראל(כעט הצוות עדיין ברומניה) לתאום בדף צור קשר באתר, או בטל 036206147 לבקש את דניאל.
 
בברכה איציק צוות רומניה.
לייעוץ ועזרה בנושא טיולים ברומניה, טיולי שורשים, טיולי ג'יפים ועוד, חייגו :
0544-980544

או צרו קשר במייל : romania.isr@gmail.com

בנושאים זה הזמנות מלונות, השכרת רכב, טיסות או חבילות נופש, חייגו :
03-6293434 בימים א-ה בין השעות 10:00 - 18:00
או צרו קשר דרך טופס זה
 
 

 
צוות רומניה
תגיות : רומניה, טיול ברומניה, מלון רומניה