יעדים מומלצים ערים ומיקומים אזורים ומחוזות הזמינו עצמאית אטרקציות ופעילויות מידע והמלצות

חוש Husi

חוש או חושי היא עיר קטנה בחבל מולדובה של כ-30,000 תושבים. חוש שוכנת בלב איזור הכרמים ודרך היין של רומניה ובעיר מיוצר יין משובח וידוע בקרב מביני עניין.
בעבר חיה בעיר קהילה גדולה של יהודים שהשפיעו רבות על כלכלת העיר והאיזור כולו. בתי כנסת רבים היו בעיר וכיום נותר בית כנסת פעיל אחד. בעיר ישנם גם שני בתי קברות יהודיים שאחד מהם עדיין פעיל. בעיר נותרה קהילה יהודית קטנה אך פעילה.

כמו ערי פריפריה אחרות גם חוש הממוקמת מעל 400 ק''מ מבוקרשט הולכת וקטנה במספר התושבים. העובדה שאין בניה חדשה משמרת את צורתה הקודמת של העיר העתיקה. יהודים התיישבו כאן מהמאה ה -15, לפני מלחמת העולם השנייה חיו כאן 2500 יהודים חלק נכבד מתושבי העיר. חוש נמצאת 10 ק''מ מנהר הפרוט . יש לדעת שהנהר לכל אורכו מהווה את הגבול בין רומניה לרפובליקה של מולדובה. הנהר הוא רחב אפשר להתרשם כאשר עוברים על הגשר בין הארצות . הכביש העובר E581 לרפובליקה של מולדובה מוביל לעיר קישינב chisinau בירת הרפובליקה של מולדובה, במרחק של פחות ממאה ק''מ בכיוון צפון מזרח. מחוש לכיוון מערב ממשיכים בכביש זה המסומן גם כ 248 אדום לכיוון וואסלוי vaslui המרחקים החשובים : לוואסלוי 40 ק'''מ לעיר יאש כ80 ק''מ, העיר חוש נמצאת במחוז וואסלוי נותנת תמונה טובה של אזור חקלאי מסורתי ברומניה , עגלות עם סוסים הם חלק בלתי נפרד מהתנועה על הכבישים.

זקוקים להמלצה על מלון בחוש?
ספרו לנו כמה אנשים אתם, לאיזה תאריכים, איזו רמה של מלון ונשלח לכם רשימת מלונות מומלצים.